Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg vædder gerne en sodavandsis med Retov.
FREM for alt
@Nemt91

Ja uha, FCK har spillet hele én kamp mere end FCM i denne sæson, det må være den ekstra kamp der gør at i er 10 point efter.. Anden-pladsen vel og mærke.
FCM Liverpool
Benzo -
Jeg tæller ikke pokal-baby kampe med hvor man stiller med folk fra akademiet i stort set hele kæden. Nu taler jeg om kampe der har høj prioritet (suppen og europa) og der er Midtjylland så vidt jeg ved kun en del af suppen.
Én ting er de 11 point.
Noget helt andet er det spillemæssige niveau. Det er ikke prangende.
FREM for alt
Jeg tror desværre ikk at vi (fck) når mesterskabet i år så skulle kampen være vundet eller som minimum være spillet uafgjort i sidste weekend. Men vi skal fandme over Midtjylland ellers fæller jeg sku en tåre!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@Nemt91

Aha, FCM stillede nu stærkt op i pokalen for at slå OB i Odense, ligesom OB også stillede med en stærk start-11. Kan du huske Odense? Det var der FCK tabte 1-0.
FCK har spillet 2 europa kampe mere end FCM, og har efter Ståles eget udsagn sparet spillere i mindst én af dem, en af gruppe-kampene vel og mærke.
FCM Liverpool
FCK skal nok komme igen, men at hente 11 point, det sker ikke...
Du kan ikke sammenligne pre season kampe hold nu for fanden op... de har jo knapt nok lagt badebukserne fra sommerferien. Du læser /fatter ikke hvad jeg skriver "HØJT-PRIORITEREDE-KAMPE" er du med nu? Så er det ikke mod miniput hold fra første kval runde som Midtjyderne kørte over sammenlagt 9-1 eller så noget.
Kampene mod Derry var ikke pre-season kampe, det var gældende kampe på lige fod med kampene mod Arka og Limassol. Jeg kan desuden garantere dig for at FCM prioriterede dem højt. At du ikke vil tælle dem med, så det ser ud som om at FCK har et så meget hårdere kampprogram er noget du selv må ligge og rode med, men jeg køber ikke den undskyldning.
FCM Liverpool
FC bliver mestre, lige foran bif. Det bliver med garanti ikke fcn eller fcm.


Er lidt nysgerrig.. Hvad får det præcist til at afskrive FCM? FCN kan jeg godt følge dig lidt da de mister Marcondes. Det samme sagde man dog også da de mistede Ingvartsen, Marxø og Lobotka..
Annonce