Snak

Mere indhold efter annoncen

BIF-chef om profil: Haft sværere ved at lykkes

tirs 13. apr 2021

Jesper Lindstrøm havde det svært med at bringe sig i afgørende situationer i søndagens derby, og det har han generelt haft i foråret, siger Niels Frederiksen.



Læs hele nyheden her
Med den forventede afgang, må man på DK´s vegne håbe på at brøndby kun skal spille Conference Cup efter sæsonen, for det lyder da ikke til at man har et hold. Kan godt være der kommer nye spillere ind, men det vil altid tage noget tid og det har man ikke i europa, som starter op før en ny sæson. Mit bud er også at BIF ender som nummer 3.
@Bastian1

Som da man solgte Wilczek, Kaiser og Mukhtar forrige vinter? Synes nu de nye har taget flot over.

Alle talte om, at Brøndby ikke ville klare til 6 med de salg og endte på 4. pladsen...
Lindstrøm levere ikke fordi både fcm og fck har læst jer... i bedst på kontra og når i skal forsvare. Skal i op og skabe kampen fungere det jo ikke. Derfor har fcm og fck stillet sig længere tilbage som priske også udtalte.
Nå okay det ikke fordi han er ung og det går op og ned, det bare fordi de andre pakker bussen, i see..
Sammenlign med Daramy, et andet ungt talent, som må siges, også har svinget meget i sine præstationer. Sådan er det at være ung spiller. Selv om jeg godt ved, at det piner nogen, at der faktisk findes talenter og gode spillere i Brøndby, og de også kan hentes uden at spgænge banken.
At FCM parkerer bussen ved jeg ikke, om det er udtryk for CL klasse og ambitioner, når man på papiret møder et langt svagere hold.
FCM og FCK har læst Brøndby, er en vild konklusion, hvis man ellers har set alle Brøndby og FCM´s indbyrdes kampe i den sæson og kampen mellem Brøndby og FCK, som lige så godt kunne være endt uafgjort eller med en Brøndby sejr.
Lindstrøm har leveret bundsolidt, men har været for langt væk fra modstanderens mål til at være afgørende. Dertil er både FCM, FCK og AGF lykkedes med at spille pindsvinefodbold og sparke alle offensive spillere ned, især udtalt mod FCK, hvor Tykgaard havde glemt fløjten.
FC Unterhaching
Synes ikke jeg så et interview med ham efter derby.
Er han kommet op af Zecas baglomme? ;)
Sammenlign med Daramy, et andet ungt talent, som må siges, også har svinget meget i sine præstationer. Sådan er det at være ung spiller


Lindstrøm er så også lige to år ældre end Daramy og havde ikke spillet en eneste superligakamp da han var samme alder som Daramy er nu.
Men ellers fin sammenligning.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
Præcis, også svært når han spiller overfor Superligaens suverænt bedste midtbanespiller..
Annonce