Snak

Mere indhold efter annoncen

Billing kan få debut i Thomasbergs afskedskamp

søn 31. aug 10:31

Philip Billing kan søndag aften debutere for FC Midtjylland, når ulvene gæster Brøndby Stadion. Se hele truppen her. 



Læs hele nyheden her
Sørme ikke mange “Jensener og Hansner” på den FCM liste
Litt en skjebnens ironi Billing debut i Thomasbergs farvel..
#Bodø/Glimt #ManUnited #Weareinlove
Vildt ahp selv har været med i jagten på ham
Ja, uansett om det var den nye treners spiller som debuterte for den avgående trener ville det være en skjebnes ironi må man si. Men gjenstår å se om han faktisk debuterer :)
#Bodø/Glimt #ManUnited #Weareinlove
Sørme ikke mange “Jensener og Hansner” på den FCM liste

Og hvorfor skulle der være det? Er der f.eks det i truppen hos f.eks FCK, Brøndby og AGF???
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Haha, sikke en falliterklæring at man fyrer en træner, men godt lige kan bruge ham i en kamp mere. Den klub fusion når nye mål for hver dag.
Leeds supporter siden 1995 (Desværre kun 4 livekampe indtil videre) Sept. 1998 PL Tottenham - Leeds 3-3 Aug. 2002 PL Leeds - Man City 3-0 Marts 2008 L1 Leeds - Bournemouth 2-0 Marts 2008 L1 Leeds - Cheltenham 1-2 ALAW - MOT
Vildt ahp selv har været med i jagten på ham


https://sport.tv2.dk/fodbold/2025-08-30-efter-et-moede-hjemme-hos-anders-holch-povlsen-var-billing-ikke-i-tvivl

Holch har lige vist Billing sin bankkonto og lovet ham lidt ekstra håndører. Den danske oligark slår til. "FCK kunne ikke være med" sagde man, det er klart når millardæren lover guld og grønne skove, og det virker på Billing. Mit gæt er at det har aldrig handlet om ambitioner eller fodbold – kun penge
Det er fedt Billing kan starte, håber TT vælger en 433 eller 4231 i hans afsluttende kamp, det passer Billing langt bedre end en 442.

bold 262392

Billing fremhæver jo at AHP er passioneret omkring fodbold og holdet, det er en ejer der gerne vil fodbolden og vil være bedst.
Det er da fedt Billing vælger, at være med og bidrage til det ambitiøse projekt.

LFCOBforever

Sådan er moderne fodbold. Mange af de bedste danskere tager jo udenlands, da det giver bedre vilkår og løn. Men der er 6 danskere med i truppen.

mondaymatch

Det tænker jeg ikke er så mærkeligt. Han er passioneret omkring holdet og fodbold generelt. Hvordan ville du have ageret hvis du var I hans position?

MKilgallon

De viser faktisk det modsatte. TT have i lang tid vist han ikke præsterer godt nok og det har der været løbende dialog om. Han fik chancen i denne sæson, men der er ikke sket forbedring.

TT og Klubben har begge en forståelse for hinanden og sikkert et fint forhold selv efter opsigelsen og derfor har TT også fået lov til at afslutte i de sidste to kampe. Det fortæller noget om hvor meget træneren indgår i det daglige og hvor gode man er til mennesker.

Du har også ret i at FCM når og sigter mod nye mål hele tiden! det er jo derfor man står i den gode situation som en topklub i SL og med det setup man har.
Så længe bolden er rund, kan alting ske
Haha, sikke en falliterklæring at man fyrer en træner, men godt lige kan bruge ham i en kamp mere. Den klub fusion når nye mål for hver dag.

Øhh.
Prøv at sætte dig ind i hvad der ligger bag det hele.
Og hvis TT ønskede det fik han lov til at gå. Siger måske mere om TT, at han holder meget af klubben.

Og hvis du satte dig lidt ind i det, var det jo ikke nogen hemmelighed at han godt vidste, at udviklingen med holdet ikke skete på den måde, TTog ledelsen havde planlagt.

Folk har råbt og skreget på at FCM spillede dårligt fodbold under TT.
Ny tager man så skridte i samarbejde med TT og så er det også helt galt.
Vildt ahp selv har været med i jagten på ham
det er vel ikke mere vildt, end at det også sker for andre klubber, at dem med pengene blander sig i de store handler.
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
Annonce