Snak

Mere indhold efter annoncen
Derfor ruling on the field STANDS… ikke confirmed.. men stands… det simpelt regler.. selvom man med BIF briller selvfølgelig er frustreret- hvilke er fair.


Fedt du lige nakker et citat fra Leander, så du føler dig lidt mere sikker i din sag.
Derfor

Jeg mener at linjedommeren bryder protokol, i forhold til andre kampe.
Så længe bolden er rund, kan alting ske
Også lader han Fck sætte spillet igang lynhurtigt da der var Hands på i feltet.
Der blev appeleret for hands - men Krogh lod bare Fck sætte spillet igang - så VAR ikke kunne se den igennem
De regler er jo også håbløse her.. hey boys, kan vi, i, nogen her bevise offside? Nej.. nå. Men så holder vi bare fast i det udgangspunkt og så leger vi at offsiden var god nok.
Stinker af omkamp
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Derfor- jo? Og hvad er der galt med det?

Han er dommer, med linjevogter? Så skal han dømme den. VAR skal derfor modbevise.

Hvis VAR skal DØMME, og BEVISE- så kan man sige, at Jordi bevidst skygger? Også kan man vel bevist lave taktiker som skærmer for VAR? Det jo tåbeligt. Reglerne blev holdt. Rigtig kendelse tager situationen i betragtning- hvis du uenig, så læs reglerne??
Forfærdelig indsats fra hele banden omkring Krogh. Der skal linjedommeren selvfølgelig ikke markere for en offside, som var umulig for ham at vurdere. Lagt sammen med handball i feltet og dogso situationen kan Brøndby retteligt føle sig hårdt spændt for med dem som kampledere.
Gymnastiksalen - Linjedommeren gør da præcis det han skal, ser en offside, lader chancen spille videre, der bliver afsluttet og her så mål og så dømmer han offside som han så. Den er da helt efter bogen, havde han banket bolden 50 meter over havde han også dømt offside. Det er sådan det fungerer til alle kampe?
Ok dejligt at så mange også kalder Fck træneren for en løgner. For når selv han mener der ikke er offside - amen så kan det jo ikke blive mere åbenlyst at der ikke skal flages.

Vanlerberghe sagde det jo korrekt. VAR er amatøragtigt og hvorfor har vi ikke 3D billeder. Han har så ret ret. Det er amatøragtigt.
Annonce