Det er tværtimod meget, meget logisk at man giver Frederik Birk chancen i den situation man har sat sig i
Her tænker du vel også økonomisk? For der kan vel ikke herske tvivl om, at både Birk og jeres nye sportschef er langt billigere løsninger end dem de har afløst!
. Ved at læse denne tråd kan man ihvertfald konkludere at han allerede er kommet ind under huden på modstanderfansene, og det synes jeg vi har savnet.
Eller måske man finder den klassiske BIF hype lidt komisk, som flere i tråden kører af. Man får jo Oscar vibes. Bevares, Birk har da fået nogle fine resultater i de kampe han har stået for. Men skulle man ikke lige klappe hesten. Han har jo også været involveret i en trup som på mange plan har kørt elendigt. Det kan man vel ikke kun give JS skylden for. Lad os se når han rammer en dårlig stimme. Det er vel der han rigtigt skal vise sit værd.
