Snak

Mere indhold efter annoncen
@storminator men ikke hvis man så kampen.

Jo. Den kaldte vist mest på en uafgjort.
Fast inventar på Sektion 12. Loyal støtte af Spurs siden 1981.
Nej det er ikke en svær udebane når FCN har startet skidt. Og nej det er ikke svært at spille på kunstgræs. Slet ikke for professionelle fodboldspillere.
Det er så vildt at man enten bruger det som undskyldning når ens hold taber i Nordsjælland eller Silkeborg, eller hvis man vinder en dødkedelig 1-0’er.
FCN havde da det meste af spillet. Hvilket XG også viser. At vi ikke er skarpe er jo så vores eget problem


Og alligevel havde Usino 3 gange 80+ % chancer i løbet af de sidste 10 minutter..., Brøndby var langt tættere på 2-0 end FCN på at udligne...
Boldklubben Frem 1886 (Spillet og fast foelgende siden jeg var 4 i 1984).
@bold 262392

Statistikkerne taler ellers deres eget tydelige sprog om, at udeholdene HAR det svært i Farum. Derudover vandt FCN i sæsonpremieren, så jeg ved ikke helt, hvor du vil hen med den kommentar.
Brøndby, Portsmouth, Fiorentina
3 point på en svær udebane i Farum kun 3 dage efter en udebanekamp i Europa. Det er selvfølgelig svært at være utilfreds med, på trods af det ikke var verdens kønneste sejr.

Nu skal vi “bare” videre på torsdag, også er det vel en mere end godkendt sæsonstart trods det pinlige resultat på Færøerne forleden.
Hvor ingen tuder, og man stiller op igen.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Vildt at benægte fordelen ved den bane, de stats for sidste sæson - fcn vandt 0 kampe på græs mod top6 - men fik point i næsten alle på hjemmebane
Mikkel

På et X? Syntes ikke rigtig FCN havde et angreb, hvor jeg tænkte fuck..
Ham den mørkhårede japaner i front skal stramme sig lidt an. Godt nok en tynd kop matcha.
DKs sværeste udebane osv osv. hvorfor er Silkeborg så ikke det samme?
Superligaen er ikke hvad den har været, og alle hold snublede rundt. Jeg tilskriver det FCNs stats. Holdet vandt 3-2 over en oprykker. En kamp med xg på 0,82. Og nu taber de 1-0 til et hold som angiveligt er under opbygning, fordi de har solgt deres angriber.
Respekt til BIF for netop at sætte sig taktisk korrekt op til deres respektive modstandere.

De kom foran 0-1 på og styrede kampen defensivt derfra.

Vi var bedre på bolden, og jeg syntes at kampen fortjente en uafgjort, men det var svært for drengene at blive rigtige farlige, vi har intet trussel udefra feltet, og ingen klassisk 9´er til at true inde i feltet.

At FCN er startet dårligt skal jeg da gerne have lidt mere info på, jeg syntes nu det har været en fin sæsonstart, med 3 point på udebane og et okay spillende kamp i dag, på trods af resultatet.

Og FCN er ved baseret på sidste års resultater ligaens anden bedste hold, kun overgået af FCM, I både grund og slutspillet.
Hvil i fred til Palæstinas Pele, Suleiman Al-Obaid. FCN Sympatisør og superliga elsker.
Annonce