Snak

Mere indhold efter annoncen
Smart af AGF at ansætte en fyr med godt styr på norske talenter. Dansk fodbold har vist godt af at få lidt input udefra, så de ikke drukner i arrogance.
Ikke arrogant, bare bedre

Nyeste tid er vel iår og da stod Molde for nordiske prestasjon med åttedelsfinale i EL. Vant også gruppa foran Ajax og Celtic bl.a i EL for litt.. så eneste respektable liga vet ikke helt.. Men nok den beste kvalitetsmessig DK.

Basert på ecup resultater over tid er vel RBK, IFk, FCK og Malmø de som er i best posisjon til å kalles storklubber. Men det er alt hva man legger i begrepet..
#Bodø/Glimt #ManUnited #Weareinlove
I tiden som Start-trener ble det dårlig stemning mellom han og spillerne. Hovedårsaken til dette var at Bjørnebye hadde et forhold til flere av spillernes kjærester/koner. Så vet dere det AGF. Tror ikke det stod på hans CV.
Det stemmer fjellabe, Norges svar på Giggs :)
#Bodø/Glimt #ManUnited #Weareinlove
Niveauet i superligaen er bare for lavt.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Vil det sige at AGF nu risikerer at få deres egen Keller gate, extended version?
Ked af at sige det, men Midtjylland er altså ikke nogen stor klub. I Danmark er FCK, Brøndby, AGF, Aab og OB større - på trods af at fCM har succes lige nu.
Ikke arrogant

Ha.Ha., FCM bliver jo aldrig andet end en ultra light udgave af FCK
Fcklog


Må være træls at tabe til light udgaven.



Hurra

Hvad er kriterierne for storklub? Er meget sikker på FCM er i top 3 på samtlige
Ikke arrogant, bare bedre

Midtjylland er ikke en stor klub i nu men de er på vej til at blive det på den lange bane, bare for de har været i toppen af den danske liga de sidste 5-6 år gør dem ikke til en stor klub at være en stor klub har meget at gøre med tilskuere klub-historie med mere ikke kun at de har været i toppen af ens liga et par år i træk, det har gået dårligt for min klub i mange år nu men den er stadig en meget støre klub ind Midtjylland er
Danmark Brøndby I.F Altid og for evigt England Chelsea F.C
Annonce