Selvfølgelig kan man ikke bebrejde ham for at rende rundt med den højeste løn i ligaen. Og så længe han ikke udtaler sig med negative vendinger om klubben og hans plads i truppen, kan man ærligt talt ikke ønske ham noget ondt. Manden er kronisk skadet, og konsekvensen af det er at der ikke bliver satset på ham. Det må klubben og bjelland acceptere. Og det er på tide at fans også gør det. Ingen, og slet ikke hovedpersonen selv ønsker at stå i den situation.
Snak
lør 6. feb 2021
For 9 millioner om året ville jeg også gerne sætte mig over i hjørnet og forholde mig i ro. Der er intet forkert i det Morfar siger, det var bare ikke nødvendigt.
lør 6. feb 2021
Ståle Solbakken havde et ualmindeligt afslappet,nærmest sløset,forhold til PSE´s midler - det kan man ikke tørre af på Bjelland.
Den nye sportslige ledelse er heldigvis i fuld gang med at rydde op.
Den nye sportslige ledelse er heldigvis i fuld gang med at rydde op.
lør 6. feb 2021
Jeg er som sådan også ligeglad med hvor meget han tjener, hvis det ikke var fordi han var så pissedum at høre på
lør 6. feb 2021
Når man som Superligaklub stanger så vild en kontrakt ud til en spiller det har været skadet ofte, jamen så ber´ man jo også om problemerne. Kun klubben kan klandres her. Mon ikke bjelland har accepteret at karrieren synger på sidste vers og derfor har han absolut ingen grund til at finde en anden klub.
NP er Suppens bedste 6'er!
lør 6. feb 2021
Jeg synes faktisk det er forfriskende ærligt. Derudover kom han gratis hvilket skal opvejes i forhold til FCKs samlede udgifter til hans kontrakt. Helt ærligt hvad forventer I?
AaB
S.S. Lazio
Chelsea F.C.
lør 6. feb 2021
Bjelland - den trojanske hest
Når andre går efter manden i stedet for bolden, så ved man at man er bedre
Lær nu REGLERNE at kende
lør 6. feb 2021
Tveskæg - Jeg forventer at han ikke kommentere på sin løn og dropper alle de latterlige forsøg på at retfærdiggøre hans løn, som da han mente det var ham som havde gjort Vavro så god at han blev solgt for 92 mil eller nu det her med at han kom gratis. Hvis han bare holdte sin mund når journalisterne spurgte ind til det og fokuserede 100% på at komme tilbage på sit topniveau, så kunne hans løn ikke være mere ligegyldig i mine øjne