Snak

Mere indhold efter annoncen
Den kloge narrer den mindre kloge
AGF siden 1988 Blackburn Rovers siden 1993 Real Madrid siden 1994
FCK er hans frirum

Ja, det ses.

Ligesom frikvarteret er det for bøllen.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Selve kontrakten kan man ikke sige noget til, det er jo ikke Bjellands skyld, at man har forhandlet sådan en løn hjem til ham. Og nej, han skal ikke have mindre i løn, fordi han ikke bliver brugt, sådan fungerer det ikke.
Men man kan godt være ærgerlig over, at han til tider virker lidt halvdoven og lidt ligeglad med hans eget niveau. Havde han været så god, som man regnede med, var Zanka jo ikke hentet ind.
Den ærgerrighed som Victor kom ind med i Aalborg, det er sådan man skal se ud, hvis man ønsker en plads i startelleveren, og det er vel snart halvanden sæson siden Bjelland lignede sådan en.
Bruger187313 du kan heldigvis fryde dig alt det du lyster. det vidner om et indholdsrigt liv.
OT:Bjelland har skrevet en lukrativ kontrakt skønt den daværende ledelse kendte til hans skadeshistorik. Han skal på ingen måde forholde sig til at bryde den kontrakt. Han er ansat og IKKE fan.
Spillemæssigt er den svær. Hvis Zanka tager tilbage efter denne sæson bliver "vi" nødt til at sætte ham i spil til holdkortet da en ny stor signing ikke bliver aktuel, netop pga AB´s løn.
Den samme historie, som man har set i så mange klubber.
Den løn klubber betaler deres spillere,, af skal man selvfølgelig ikke skælde spilleren ud for.
Ærgerligt han har været skadet en del, og sandsynligvis tabt noget niveau.
Det er jo altid et (nødvendigt) sats når man investerer i dyre spillere.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Dejligt med en ærlig udmelding.
Trist med skaderne til Bjelland, prismæssigt er en fri transfer og højere løn, det samme som en høj transfer og lav løn.
https://static.quotes4sharing.com/wp-content/uploads/2017/07/201707132033372962.jpg bruger xxxx: Hvad er det for noget fis, med jyske hold der tuder i Parken? Kan jeg slet ikke genkende.
Boldgal.

Hva er Bjelland når kontrakten udløber ?? 33-34 år ?? Med hans skader, tror jeg ikk han bekymre sig om, om andre klubber vil have ham. Han sigter vel efter FC Græsrødderne til den tid. Eller lyngby, som han er med ejer af ;).
Moral er godt.....
Sååså børn lille.. ingen kvaler, staten betaler
Sååså børn lille.. ingen kvaler, staten betaler


Ti stille.

Må erkende at jeg aldrig har været begejstret for Bjelland som den person man møder i videoerne. Han virker ret ubehagelig. Men det er jo langt fra sikkert at han er det når man kender ham personligt. I forhold til hans løn er det jo bare sådan det nogle gange går. Jeg kan godt forstå at han bare lader kontrakten køre ud.
SAaB Korabi Peshkopi Churchill Brothers AaB U. Sucre
Nej, naturligvis ikke, det var nu heller ikke ment som sådant - men mon ikke at Bjelle ville have interesse i at lade sig leje ud hvis han kom over et sted hvor han spillede og at han stadigvæk modtog samme løn (FCK ville selvfølgelig betale differencen)?
Det tænker jeg at der er en god chance for, især hvis FCK meldte ud til ham at han ikke ville være i spil til førsreholdstruppen.

Men sådan gik det jo ikke, så der var ihvertfald ikke konsensus om en løsning hvor han skulle videre. Håber han kommer i god form og kan bidrage med nogle gode backup duties istedet.
Annonce