Snak

Mere indhold efter annoncen

Blokhus FC er en realitet

tirs 10. jun 2008
På en ekstraordinær generalforsamling i Jetsmark IF blev det her til aften besluttet at overdrage alle rettigheder til nystiftede Blokhus FC.

Læs hele nyheden her
Ad, hader det.
Meget i Kaas/Pandrup kaldes efterhånden Blokhus pga. dets turistattraktion og nogle gange kan jeg virkelig brække mig over det.. At Jetsmark så skifter navn er også trist, da der virkelig er ånd i det - Jetsmark Hallen var en stor del af min barndom.. :/

Well, det sker.. Trist, IMO.

.. men rigtig godt at de vil fokusere på talentudviklingen, da det næsten er det eneste der efterhånden virker hos De Grønne..
Neder navn :S
Neder navn :S
Dejligt med en klub der har fokus på talentudvikling, det har vi brug for:)
Jeg føler med dig, Kilde, også selvom jeg ikke er fra nærheden af Jetsmark.
.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Kilde. Du skulle vel aldrig være fra Brovst?
Nu kan FCK og de andre godt belave sig på hård konkurrence!
Ja lad os dog få nogle flere klubber til at hæfte det meget opfindsomme "FC" på deres navn. Det er så originalt.
At klubberne skriver FC i deres navn er vel ikke meget værrer end da klubberne i gamle dage skrev BK i røven af deres klubnavn.
\\\"Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.\\\"~ William Gibson
Mener nu der er mange i Jetsmark, som er godt tilfreds med denne løsning. Så kan amatør-afdelingen beholde de penge de selv tjener / samler sammen, frem for de ender i det sorte hul i prof-afdelingen.
Annonce