Snak

Mere indhold efter annoncen
Fedt nok - jeg ved ikke om han vil være god i OB, men han vil helt sikkert være et kryderi i ligaen med hans personlighed.
Sjove personligheder kan vi altid bruge.
If you know, you know.
Troels har været meget klar: unge talenter skal bringes i spil, forstærkninger i alle kæder, kulturændring, tilbage til klubbens gamle identitet, med stor stamina.
Det sidste er lige A.Z., men er rimelig sikker på, at ovenstående har Troels Bech været tydelig omkring. Og det har A.Z. købt ind på.
Bliver spændende med ny energi og positive vinde, bl.a. omkring et opdateret stadion.
Uha, der er AGF nok ked af de ikke var hurtige nok. Men kæmpe profil der kommer retur til Superligaen, det glæder jeg mig til. Fint han er gået ned i niveau for at tage en udfordring, det kan man kun tage hatten af for.
Uha er glad for at han ikke kom til til fck, jeg er spændt på hvad han kan nu, men ville ikke sætte alt for store forhåbninger op, det dufter næppe af top 6 i Ådalen, men man kan jo blive overrasket… tror hans kommende OB hold vil kunne vinde over næsten alle hold, og tabe til endnu flere..
Woow- havde gættet på Thorup, men er ikke synderligt overrasket, når man tænker på hans og Bechs fælles fortid på Vestegnen.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@Kapslen:
Det synes jeg nu ikke AGF skal være, for han sled jo BIF helt ned både på og udenfor banen dengang han var der. Man skal have det helt rigtige setup til en type som ham, og det bliver da spændende om han også kan levere omkring den nederste halvdel af tabellen. Ikke at OB nødvendigvis lander der, men pengene skal i hvert fald bruges rigtig godt hvis de skal med i det sjove selskab første gang. Der er immervæk et lille stykke vej fra Pukki og Wilczek til det OB umiddelbart dukker op med - også selv kjerrumgaard ser interessant ud.
OB ender over BIF :=)
Uha er glad for at han ikke kom til til fck,


Det tror jeg du kan være ret sikker på hverken FCK eller Zorniger havde interesse i.
If you know, you know.
Super spændende!
bold 229231
Tak
Az var bedst kendt for i Brøndby for ikke at ville bruge unge spillere og Danske spillere var ikke gode nok, så han fik Troels Bech til at hente en masse ligegyldige udenlandske spillere som vi endelig er sluppet af med. så held og lykke OB
Annonce