Snak

Mere indhold efter annoncen
Fordi han har en helt klar holdning til hvad han vil og det er jo helt hans egen beslutning. Boysens forcer ligger i det offensive og hvis pludselig en træner skifter system og ønsker at spille en destruktivt defensiv, så kan jeg da godt forstå at han ønsker at komme til en klub der passer til hans stil. Boysen har fundet ro i Lyngby af et par omgange og det virker som et godt match. Det er vel naturligt at han søger "hjem"?
Tror heller ikk just der står klubber i køb, lige meget hvor godt han gør det. Hans karriere viser jo netop at han kun er god i Lyngby.
Moral er godt.....
Nu siger du at han ikke har slået igennem i en Hollandsk bundklub, hvilke facts vælger du at bedømme ud fra?

Han har spillet 14 kampe for Roda og hans sidste kamp var den 15 Januar, kun 5 dage før de blev enige om at løse ham fra kontrakten.

Der har intet officielt været angående grunden?
De kloge - altså dem der læser artikler, ved at boysen skiftede fra Brøndby pga. Zorningers spillestil uden fløje.... i Holland skiftede de til en defensiv træner der ikke kunne bruge en offensiv spillertype.... de dumme må være dem der kun ser billeder og læser overskrifter, vælg selv jeres kategori ;-)
Nu siger du at han ikke har slået igennem i en Hollandsk bundklub, hvilke facts vælger du at bedømme ud fra?

Øh evt at Roda lader ham gå gratis. Roda mener jo åbenbart de ikke lider det store tab ved at han smutter halvvejs i sæsonen.
Absalon og Zuma.
En jøde der takker nej til millioner ? hard to believe
´En jøde der takker nej til millioner ? hard to believe´

Idiot.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Helt forfærdelig spiller at se på...
1. Klaus Lykke 2. René Henriksen 3. Jan Bjur
Annonce