Snak

Mere indhold efter annoncen

Boysen takkede nej til millioner

tors 2. feb 2017
David Boysen takkede nej til millioner fra udenlandske klubber, for i stedet at vende hjem til Lyngby.

Læs hele nyheden her
Arr million byd, lyder lidt voldsomt.Så fede er Lyngby heller ikke
Det står der heller ikke.
Der står millionbud fra udenlandske klubber.

I øvrigt taler han om sign on fee.. Ikke transfer fee... Forskellen er til at få øje på.
Boysen!!!
10-års jubilæum d. 13. januar 2022. Tid til at søge mod nye eventyr - tak for dansen venner og frænder. Håber jeres 2022 bliver fantastisk!
Argh David.... Tag den med ro. Alle der kender dig ved du ikke ville sige nej til sådanne en kæmpe kontrakt.
Men fornuftigt du vælge at komme hjem :-)
Tror ikke I kender David. Han vil selvfølgelig gerne tjene penge, men tryghed og spilletid vægter han meget højere. Det er jo tydeligt at se med de valg han har truffet karrieremæssigt. Han har jo også tjent ok det sidste års tid og mangler nok ikke noget.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvem tror på, at en spiller der ikke slår til i en bundklub i Holland, kan score et millionbeløb på en sig-on-fee? Hvad mon hans formål er med, at melde det ud?
Westerlo med den danske målmand David Jensen sikrede sig i aftes oprykning fra 1 B Pro League til den øverste række i belgisk fodbold - Jupiler League. David Jensen har stået samtlige kampe i sæsonen.
Flot af en klub på randen af konkurs strækker sig langt, super Løngbø!
Jeg synes det giver god mening at han vælger Lyngby over penge.
Det vil nu være 3. gang han er i Lyngby, og Lyngby har indtil videre været det eneste sted han har været en succes.

Jeg tænker at Boysen har det bedst med at være en stor fisk i en lille dam.
Nu købte Brøndby ham, da de så noget i ham og efter et halvt år købte Roda ham. Selvfølgelig har der stået klubber klar med en sign-on fee for en 25 årig spiller med et kæmpe potentiale. Jeg vil gerne vædde med at han sætter sit aftryk i Lyngby på disse 5 kampe og mon så ikke at han enten står til en stor lønforhøjelse og forlængelse eller bliver solgt til sommer? Folk har så ufatteligt travlt. Det må være sure rønnebær.
Det hedder "Boysenbær"

Han er mand for at puste sig op.
Hvorfor flytter han hele tiden ?
Jeg spørger bare.
Annonce