Snak

Mere indhold efter annoncen
Det er en kæmpe pinlig fejl for Brøndby, som skulle have været afklaret inden billetter blev sat til salg. Men det er dog bedre nu, end først at finde ud af det på dagen.

Men sikkerheden må komme først og selvfølgelig kan man ikke udvide afsnittet udover de sikkerhedshegn der er. Vi ved jo alle, at der findes tåber bland FCK og Brøndby fans, som vil udnytte det og ikke vil være voksne nok til at administrerer det. Desværre.

Til de af mine medfans som håner FCK-fans for dette, må jeres røv klø og arme være for korte, hvis det havde være omvendt, så havde vi jo også være voldsomt utilfredse.

Rigtig godt derby, lad os håbe på fed stemning uden ballade....!!!! :)
For at højne sikkerheden samt udnytte stadionkapaciteten bedre. Det var et blandt flere tiltag efter det derby, hvor vores idioter løb ned langs langsiden og kastede pyro mod udebaneafsnittet.


Joooo.....

Men, selv som Brøndby-fan, der synes jeg det er dårlig stil at have flyttet udebaneafsnittet udenfor TV´s billede, så man kun ser et lille hjørne på TV.

Omvendt, hvem gider se på en flok jublende AGF´ere eller de sædvanlige 57 FCM´er? :-D
Joooo.....

Men, selv som Brøndby-fan, der synes jeg det er dårlig stil at have flyttet udebaneafsnittet udenfor TV´s billede, så man kun ser et lille hjørne på TV.

Det synes jeg er en meget, meget lav pris at betale for bedre sikkerhed, bedre udnyttelse af stadionkapacitet samt bedre adgangsforhold mellem vores familietribuner og den nye fanzone mod nord :-)

Med alle de plusser lever jeg fint med at man ikke kan se udebaneafsnittet helt ligeså meget i TV. Der er da flere stadions, hvor det er tilfældet.
Hvor ingen tuder, og man stiller op igen.
Small dick mentality?

Så er der 5% til brøndby i parken? 1750…
Annonce