Snak

Mere indhold efter annoncen
Flot Vejle 🟥⬜ VB.
Altid VB, altså Shu-bi-dua har sunget om dem..
Flot tilkæmpet point på en svær udebane. Flere gode chancer og skud på stolpen, før Provstgaards flotte mål.
Ærgerligt, at Brøndby skal udligne på et tyndt straffespark - selvfølgelig kan det dømmes, men de har jo begge fat i hinanden, som så tit ved hjørnespark. Men når det er sagt, så havde Brøndby jo rigeligt med muligheder for at score indtil flere mål i dag.
Kanon indsats af drengen som heldigvis rakte til point.

Jyllands fremtid, Vejles stolthed - VB
Helt vildt at det ikke blev til 3 point i dag! Trott spillede sit livs kamp.
Nordens største!1
De kunne vel næsten ikke være mere overlegne. Kynisme til forskel. Sådan er det engang imellem. Flot kæmpet Vejle og BIF hænger på 👌🏼
Meckie

Vejle havde præcis kampen hvor de ville og henter et yderst fortjent point.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Så blev brøndby lige reddet af det tyndeste straffespark..
Hvorfor bruger Brøndby Tshiembe? Han er jo én ulykkes fugl værre end Kane..

Inde mod Vejle.. Uafgjort
Ude i Odense, de vandt..
Ude mod Herning, de vandt..
Ude mod Hvidovre.. De vandt..
Inde mod Lyngby.. uafgjort..
Inde mod fck.. uafgjort...
Inde mod gf.. uafgjort
Og efter kampen er Wass også usympatisk. Det er sgu da ham, der starter balladen efter hans scoring. Og ikke Trott...
Pis, med det straffe. Vallys - som forøvrigt slap for gult for at stoppe et angreb midt på banen - har også fat i Gundelund, så det er en 50/50
Danmark: Vejle Boldklub England: Manchester United Tyskland: Borussia Mônchengladbach
Tyndt straffe. Flot kamp af Vejle.
Når man ikke kan score på sine chancer, så fortjener man heller ikke at vinde. Vejle gør det fint i dag, og så må man bare tage hatten af for Nathan Trott. Kæft han er god.

Angående straffesparket, så havde Vejle-spilleren tydeligt fat i trøjen på Vallys, og så er der naturligvis straffe. Flot dømt.

Tillykke med et flot point, Vejle. I gjorde det glimrende, og hvis I fortsætter sådan rykker I helt sikkert ikke ned.
Hvor ingen tuder, og man stiller op igen.
Annonce