Snak

Mere indhold efter annoncen
Kan du smide et link til det ?
Hold kæft hvor er det vigtigt, og et super signal at sende, at vi mener det seriøst med at være med i toppen fremover!

FORZA!
BIF - Danske mestre 2021!
Kan du smide et link til det ?

@daryth du kan bare søge ham frem på Inst, han har delt på hans story....
@NeutralMedHoldning Og det er helt fint du har den mening, men jeg forebeholder mig retten til at gå med skyklapper når det kommer til BIF og FCM. feks hepper jeg heller ikke på andre danske hold der spiller i europa, jeg er og bliver kun FCK fan.
Glad nu?
Stærkt køb. En virkelig flot sæson han havde. Det kan blive vigtigt for Brøndbys jagt på Europa. 19 millioner er en del, men vel ikke absurd meget i disse tider?

Lidt overraskende at han skriver under nu synes jeg. Han står til at blive 1. keeper til EM, tror mange havde afventet, om man kunne spille sig til en mere spændende adresse igennem slutrunden.
DK: FC Midtjylland Mener at den danske Supercup bør genindføres!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Klassesigning af Brøndby desværre
Fed signing. Han har sgu været god. Tillykke BIF
FCK fan, bor i Bodø
Stærkt af BIF. Bliver en spændende topstrid igen næste sæson.
Tænk at bold.dk ikke kan kende forskel på euro og kr. og ikke, som alle andre, tænker at det lyder lidt for billigt med millioner kr. for Pentz.
Selskabet bag superligaklubben Brøndby IF opjusterede for en måned siden forventningerne til det igangværende årsregnskab med 20-30 millioner kroner.

Det oplyste klubben i en fondsbørsmeddelelse.

For perioden 1. januar 2023 til 30. juni 2024 forventer Brøndby nu at komme ud med et minus i niveauet 110-140 millioner kroner. Tidligere lød underskudsforventningerne på minus 130-170 millioner kroner.

Mon man så nu nedjusterer forventningerne til regnskabet for perioden 1. januar 2023 til 30. juni 2024 igen til -130 til -170millioner kr.

Siden 2010 til og med 30. juni 2024 udgør det samlede underskud nu i niveauet -750 millioner kr.

Imponerende at det kan lade sig gøre.




Annonce