Var der ikke mange Brøndby fans der var efter Mike Tullberg? Klubberne bør kigge indad og selv gøre noget ved den rædderlige dommerstand vi har herhjemme. Der er en grund til UEFA og FIFA ikke gider røre vores dommere med en ildtang.
Snak
Brøndby savner dommer-klarhed: Hvad er det, vi overser?
I dag 10:04
Brøndby er lørdag formiddag kommet med et opsigtsvækkende skriv på sin hjemmeside, hvor klubben efterspørger klarhed omkring en række dommersituationer fra 1-3-nederlaget til FC København.
Læs hele nyheden her
I dag 10:10
Brøndby er lørdag formiddag kommet med et opsigtsvækkende skriv på sin hjemmeside
Mener du helt seriøst, at det er opsigtsvækkende ovenpå den fadæse alle var vidne til?
Kom ind i kampen, Jens.
Mener du helt seriøst, at det er opsigtsvækkende ovenpå den fadæse alle var vidne til?
Kom ind i kampen, Jens.
I dag 10:12
Bravo Brøndby...
Så er det tid til at sætte popcorn over... Det bliver sjovt (og måske vigtigt) at følge..
Så er det tid til at sætte popcorn over... Det bliver sjovt (og måske vigtigt) at følge..
ALT var bedre i gamle dage (.)
I dag 10:12
Hahahaha det var dog den største omgang tudefjæs jeg nogensinde har oplevet. Jeg sætter lige popcorn over 😂
I dag 10:15
Er du sunshine hvor er det vildt at bestyrelsen gør dette. Det jo virkelig et større galehus end godt er. Hvad forventer de af denne kritik? Svært at se hvad de mener de kan få ud af det som er positivt.
RedigeretI dag 10:16
Wow. Jeg er absolut ikke Brøndby-fan. Tværtimod. Offside-kendelsen er bare underlig. Er linjerne ikke også tegnet, da bolden har sluppet foden? Har også lige set situationen med sidste mand. Brøndby-spilleren er da langt mere sandsynlig for at nå bolden end målmanden. Hvorfor giver det ikke rødt? I den kontrafaktiske situation kan han jo fortsætte sit løb. Klart bolden er langt væk når han bliver fældet. Tacklingen i sig selv bør Nærmest give rødt. Forstår godt tuderiet.