Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvad er det for en opførsel?
Hvad har 6 psykopater i Brøndby med en kniv med Brøndby IF at gøre?

Selv dommere i de mindre divisioner siger stop nu fordi de modtager dødstrusler osv. Vores samfund har spillet totalt fallit.

https://www.tv2fyn.dk/odense/dommer-truet-paa-livet-af-spiller-han-sagde-at-jeg-skulle-slaas-ihjel

Nicolai Jørgensen har fået dødstrusler på sociale medier, efter han brændte et straffespark i dansk VM-exit.
https://www.tv3sport.dk/sport/fodbold/nyheder/nicolai-jorgensen-truet-pa-livet-nu-melder-dbu-sagen-til-politiet

Skal alle danske fans nu udelukkes?

Dommer Mike Deans DATTER fik dødstusler fordi hendes far som dommer i en fodboldkamp gav en spiller et rødt kort. https://www.tipsbladet.dk/nyhed/premier-league/dommer-afsloerer-mine-datter-blev-truet-paa-livet

Sådan ser verden ud pt mester..
Jeg håber da at AaB får 100% styr på hvilke regler som gælder, inden kampen på søndag.

Jeg tror faktisk mest på det Brøndby har meldt ud, og at karantæner ikke afsones i den kamp, fordi det i alle andre henseender er en kamp som ikke er en del af den officielle sæson.

Så forhåbentlig kan vi få Thelander med, det vil betyde alverden for vore chancer, for ellers skal vi vel igen-igen til at skifte til et system spillerne ikke præsterer i.
.
Viborg har også en del spillere ude
Med eller uden Thelander og Fossum er AaB generelt i så sørgelig en forfatning, at VFF må være favoritter trods udebane. SIF og VFF har været friske pust i Superligaen, og har begge formået at fokusere på eget spilkoncept, hvorved de har undgået den fælde, som mange oprykkere ryger i, hvor man hele tiden forsøger at indrette sit spil efter modstanderen. Det mod må for min skyld gerne belønnes med europæisk fodbold også til VFF.
Njaaa, det er vel kun Tobias Bech og måske Lonwijk, som ikke rigtig har været savnet, siden Leemans er steppet op.
Hvis det er mig du mener madsmort er du desværre helt forkert på den - var ligesom tilstede da de Brøndby "personer" smadrede bussen - of har snakket med flere i de ander busser der fortæller om "angreb" - politiet bekræfter det også….
De stod simpelthen med store hætteklædte Brøndby trøjer og råbte BIF siden både du og politiet bekræfter det er Brøndby fans ? Så vidt jeg har kunne læse mig frem til så er det en mulighed at det kunne være BIF fans ligesom det også kunne være en mulighed, at tosserne bare var tosser uden tilhørsforhold til lige præcis et bestemt hold. Stop nu de forbandet påstande. Det er gæt fordi rygterne kommer fra et andet sted. Det sølle at høre på, kom skarpere næste gang tak.
Eftersom de havde Brøndby trøje på vil jeg mene det er rimeligt at konkludere at de er Brøndby fans - kan selvfølge ikke sige, at de personer der stod og kastede ned fra broen havde Brøndby trøje på, da det gik lidt stærkt, men gule trøjer/overdel havde de i hvertfald også på. Det er vist for det meste Brøndby der render i det, og mon ikke det er de samme personer.
Vi må påtage os favoritværdigheden på søndag, men det bliver svært og Viborg har det, desværre, med ofte at skuffe, når man er favorit.
Selv uden Bech, Lonwijk og Said skal AaB nedlægges.
UEFA ååååh
UEFA ååååh
Leeds supporter siden 1995 (Desværre kun 4 livekampe indtil videre) Sept. 1998 PL Tottenham - Leeds 3-3 Aug. 2002 PL Leeds - Man City 3-0 Marts 2008 L1 Leeds - Bournemouth 2-0 Marts 2008 L1 Leeds - Cheltenham 1-2 ALAW - MOT
Annonce