Snak

Mere indhold efter annoncen
For helvede Brøndby…
Nu var det generelt en chancefattig kamp. God sejr og endda rent lagen på en meget svær udebane ☺️
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Synes egentlig Brøndby Gør det ok. De har bare ikke holdet til at spille med i toppen i år, og ser heller ikke ud til ledelsen har ambitioner om det.
Truppen er bare ikke bred nok, de kommer ikke til at spille 2-3 turneringer…..
Duen1337.. det siger meget mere om Brøndby 😂
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@Duen1337 Stop dig selv. AGF var længder bedre end AGF og Brøndby fik først rigtig plads de sidste 10 minutter.
Tja, ikke så meget at sige til det nederlag. Lige kamp, men AGF scorede i deres gode periode, og det gjorde vi ikke, så fortjent nok at de som forudsagt tog alle 3 point.

Jeg er vild med Patrick Mortensen, men nu er jeg efterhånden også der hvor han gerne snart må gå på pension. Fy for helvede, han er farlig i feltet, og især mod os åbenbart.

Tillykke til AGF med en flot sejr, også må vi bare ud og give den fuld gas på torsdag.
Hvor ingen tuder, og man stiller op igen.
Hvor dårlig er Ohi, hvis Yeboah er foran ham i køen?

Der undre også mig at ham går fra at være starter til at være bagerst i køen. Der må ligge andet end færdigheder bag skulle man tro.

Tid til at få fyret den sportsdirektør i Carsten Jensen. Hans manglende kompentencer på transferområdet koster klubbens ambitioner. Han er simpelthen en elendig elendig elendig sportsdirektør og forstår ikke, at han ikke er blevet fyret for flere år siden
Brøndby IF - FC Barcelona
Tillykke til AGF med en flot sejr, også må vi bare ud og give den fuld gas på torsdag.


Tak. Og held og lykke på torsdag!
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Annonce