Snak

Mere indhold efter annoncen
De leger med ilden...
Fatter slet ikke Femi ikke har fået mere spilletid(!) Han havde da om nogen den rette fighter indstilling. Og bif fungerede også meget bedre med ham som motor.
Come on Spurs! Djiby er KONGEN!http://www.dr.dk/Sporten/Fodbold/Superliga/2008/08/03/191906.htm
Mr. Spock: Nu er hovedparten af brøndbys fans jo ikke fra Vestegnen og de fleste er mellem 25 og 50 år og langt størstedelen vil da stadigvæk se BIF selvom det ikke går så godt for tiden og der går vel også en del tid før de skal i graven? Og læste også en meget interessant artikel i avisen Vestegnen, der havde fundet ud af at antallet af brøndby "fans" mellem 10 og 18 år var steget en god del siden 2007 på Vestegnen.
\"Hash og guldbajere er ikke vejen til at blive en god fodboldspiller, men det er altså heller ikke nogen forhindring.\" Thomas Thøgersen
Enig. Jeg skal da gerne indrømme at jeg til tider ville ønske at jeg kunne ryste mit Brøndby hjerte ud af kroppen, fordi de er så pivringe. Det kan jeg bare ikke...Har været med klubben siden en sommerkamp i ´87, så det er vist et nødvendigt onde at leve med:-)

BIF vil altid have mange supportere grundet en stor historie op igennem 1990´erne og meget vil ændre sig når Per B forlader klubben. Det er faktisk imponerende at han som den eneste på denne jord ikke kan se, hvad hans magtliderlighed har medført at skandaler i klubben. Det er synd og skam og pilen peger kun på en mand: Per Bjerregaard.

Men han er jo for stolt til at trække sig, så vi må nok vente til han går i graven...
bif - danmark juve - italien barca - spanien
Det er naivt at tro at altig bliver godt når Per B forlader BIF. Der er ikke noget quick fix. Desværrre.
It's so easy to laugh, it's so easy to hate It takes strength to be gentle and kind Bif siden 1985
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Om et par år ser vi vel en Alexander green på et tophold i superligaen, ligesom alle de andre:(
Når de 5 spillere er væk, så har vi:

Tørnæs God nok
Randrup Håbløs
Godson Har fået chancen ikke god nok
Stenderup Med en bedre forsvarskollega og en bedre venstre kant, så nok OK
Nouruzzi (aner ikke hvordan det staves) Selvmordspilot som løber lige så hurtigt som Simon M.
Mike Sælges
Jan K. Ikke ledertype og ikke modgangsspiller.
Thygesen Nærmeste ledertype tilbage
MKD Sælges
Rommedahl Han har nået hvad han skal når EM er forbi.
Stryger Duracelkanin som kan bruges med ikke leder og næppe hele kampe.
Gehrt Uden stabilitet
Agger Bedste angriber uden at være prangende.
Simon M. Teknik som elefant, hurtighed som en skildpadde og kan næppe heade en bule i en blød hat.


Hahaha, god griner! tak for det!
Jeg forstår ikke helt, hvorfor alle mener at BIF rykker ned, blot fordi holdet består at talenter. I de gode gamle dage, var det talenter der blev udviklet til gode spillere, og de blev alle solgt, og BIF tjente kassen.
Men så var der en eller anden idiot, som købte en helvedes masse elendige spillere for en masse millioner, og de er pist væk nu. Ingen af disse spillere levede op til deres navn. MKD er dog en undtagelse.

Om 2 år, er BIF tilbage i top 3, de sælger talenter og får en god økonomi.

Grin I bare. Gem dette indlæg. Fuck den klap hat havde sku ret.
Ang. nye spillere til Brøndby i transfervinduet, så har Brøndby fisket efte ADU fra FCN - spilleren med flest boldaktioner og korrekte afleveringer i Superligaen. Han kan formentlig fåes et sted under 5 mio. og lidt over 100.000 om måneden og er kun 21. Jeg formoder han skulle være afløser for MJ. OB er dog også ude efter Adu ligesom FCN gerne vil forlænge.

Vinder FCN ligaen, og skal spile CL efter sommerferien, så tvivler jeg på han gider cirkuset i Brøndby. Men spændende spiller.
Annonce