Snak

Mere indhold efter annoncen
Prisen er 2.5 millioner jf. EB. Sporten.dk meldte også om et par millioner tidligere på dagen.

Selvfølgelig får Randers ikke 15 millioner for en spiller uden videreslagspotentiale.
Det virker helt vildt så.

Det er ikke fordi jeg ikke kan se at 15 millioner for en spiller uden salgspotentiale (eller rettere ikke noget stort) er meget, men jeg har enormt svært ved at se hvorfor Randers ikke skulle gå op og forlange noget i den størrelsesorden når man betænker hvor vigtig en spiller han er for dem og kontraktlængden, sammenholdt med deres økonomiske polstring.

Når det er sagt så går jeg ud fra at medierne har styr på deres kilder.

Som jeg ser det står Randers til at miste langt mere fra placeringspuljen over de kommende år end de har fået ind på denne handel i transfer og lønbesparelser.

Someday, someday, someday, someday, someday, someday Leeds United
Er fisker ikke fløj spiller?


Jo som udgangspunkt når træneren sætter startopstillingen. Men Fisker er lidt svær at styre (på den gode måde) så han løber derhen, hvor han selv synes han gør bedst gavn

Ca. 4.04 omkring hans favoritposition

https://www.youtube.com/watch?v=LI2WzB0yoGQ

Og 8.45 afslører han så, at Brøndby ikke er hans førstevalg:-)
Rogosjin..... der er ingen chance for at vi har smidt 12-15 millioner efter fisker. Han er 29, og ville selv gerne videre. Givet jeg synes også 1,8-2,5 er ret lavt, men fedt for os. Priser afspejler nok også at Randers, gerne vil hjælpe fisker videre som en slags tak for indsatsen, igen med hans alder in mente, de ved jo godt at Brøndby ikke sælger ham for et vanvidsbeløb.
FORZA BRØNDBY.........
Bliver dejligt med en spiller der kan sparke dødbolde! Velkommen!

Har du hørt om Hany Mukhtar?
@Lord Harrasmus Uha der blev man godt og grundig ramt hva? klap hesten og tag en mokai

Jo som udgangspunkt når træneren sætter startopstillingen. Men Fisker er lidt svær at styre (på den gode måde) så han løber derhen, hvor han selv synes han gør bedst gavn

Ca. 4.04 omkring hans favoritposition

https://www.youtube.com/watch?v=LI2WzB0yoGQ

Og 8.45 afslører han så, at Brøndby ikke er hans førstevalg:-)


Satans også - så må vi hellere hade ham :-D Tænk sig at vælge ManU over Bif :-O
Annonce