Snak

Mere indhold efter annoncen
BB
Man venter seriøst bare på en kommentar fra dig..
Du er der altid når det omhandler Brøndby, ligefør klubben er mere interessant end din egen? Men ja , Brøndby er DK mest omtalte klub,så det er ingen skam, men bare lidt sjovt..
Som en skriver, Marvin Pourie spillede også u-bold for dem. Rolig nu..


Og han endte som en af Superligaens største profiler med et efterfølgende salg for 10mio kroner til FCK... At han så havnede i en klub hvor han 1) Ikke passede ind og 2) Måske alligevel ikke helt havde niveauet ændrer ikke på at han i dén grad var en succes. For SIF... Hvis denne Brøndby spiller har samme niveau som Marvin havde på toppen, så har han da i dén grad sin berettigelse i Superligaen. Og hvis han så også er en holdspiller, så bliver han nok endda en ret stor profil.
Silkeborg IF
moderator
Finesse det er helt ok at være en joke i dine øjne. Det er vel nærmest en succes. Din bruger er fra 2015. Jeg har været her siden 1999/00 og moderator siden 2002 mener jeg så dit indlæg er lidt af et selvmål.
Jeg har ikke terpet men siden du skriver mange så er 4-5 vel ikke for meget at forlange. Hvem er det præcist du mener sabler ham? Jeg ser ikke nogen der sabler ham på de tre første sider. BB stiller spørgsmålstegn og en eller anden skriver noget med at spillere falder i niveau når de bliver købt i BIF. Ser ikke hvad du hentyder til på de tre første sider.

Dette er en signatur.
moderator
Nu vi er ved selvmål Finesse. Gæt hvem der er forfatter til nedenstående citater.

"Det handler om at holde et niveau der ikke er lig Nationen"

"Ynkeligt at have ondt i røven over Bo Henriksen fordi ens hold spiller elendigt. Hold da kæft hvor er det dog pinligt. Haha koncentrer jeg dog om jeres hold som og bekymre jer lidt over det spil i diskede op med."


"Hvordan kan det være en positiv oplevelse når man spiller så begrænset i sådan en klub og ryger på røven tilbage til der hvor man kom fra. Er det virkelig ambitionsniveauet? Tænk at man ikke stiller sig mere kritisk. "Folk var flinke og rare" - gal en hat."

"Er den tykke nu brændt af igen? "



"Haha, ro på makker. Start nu lige med at komme på holdet i Ingolstadt, og stå så lige en udmærket sæson i Bundesligaen, så kan vi snakke om det."

"Haha trolden, er du helt væk? Chelsea skal oppe sig gevaldigt i denne sæson,"


Hvorfor sabler du Martin Hansen. Hvorfor er du sådan på dupperne? Din kritik af andre klinger lidt hult når man læser hvad du selv skriver.


Dette er en signatur.
Og han endte som en af Superligaens største profiler med et efterfølgende salg for 10mio kroner til FCK... At han så havnede i en klub hvor han 1) Ikke passede ind og 2) Måske alligevel ikke helt havde niveauet ændrer ikke på at han i dén grad var en succes. For SIF... Hvis denne Brøndby spiller har samme niveau som Marvin havde på toppen, så har han da i dén grad sin berettigelse i Superligaen. Og hvis han så også er en holdspiller, så bliver han nok endda en ret stor profil.


Meget fint. Det har bare intet at gøre med det spørgsmål der blev svaret på da Porier blev bragt på banen.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Haha, jeg har haft en anden bruger før, men da jeg var 2 år i Australien og var inaktiv, så kunne jeg ikke huske min bruger og derfor lavede jeg en ny. Huskede det som senere du blev admin. Det er min fejl, men ændre ikke på min holdning til dig.

Jeg gider ikke ikke sidde og pege indlæg ud som jeg synes er at tale manden ned. Min pointe er at folk er alt for hurtige til at være forudsigende og kloge på baggrund at begrænset viden. Og generelt er der bare folk der har for travlt med specifikke klubber de ikke kan lide. De optræder i hvertfald i de fleste indlæg, på trods af de sjældent omhandler deres egne klubber. Ikke at man ikke må det, men det er ikke med hensigt om at tilkendegive meninger osv.

Haha hvor er du vild.

1. Handler om det hate der er på Bo Henriksen fra AaB fans fordi de ikke kan slå Horsens. Enorm lavt.

2. Handler om min mening omkring en succesoplevelse som jeg ikke fatter, hvilket jeg også argumentere for i et andet indlæg. Dansk Tøsedrengsindstilling.

3. Handler om Maradonna, som vi vidst alle er bekendt med har roterende fis i kasketten og ingen herinde har det store tilhørsforhold til pt. Så det var lidt mere over i det komiske.

4. Artiklen handler om en mand med primadonna nykker, som wiener over ikke at være på landsholdet til trods for at vi har bedre målmænd end ham. Hertil siger jeg blot at han skal bevise sig i en stor liga før man kan råbe højt om sådan noget. Er min mening til det forkert, eller Hvad er problemer her?

5. Jeg bliver kaldt en trold, hvilket jeg ikke ser mig selv som, så ja, yderligere forklaring behøver jeg vel ikke komme med.

Alle indlæg er fra forskellige klubber og ikke noget gentagende dumsmart pointet på en klub eller brugere.

Dit forsøg på at sætte mig op som en der er ude med riven overfor andre brugere og specifikke klubber falder jo totalt til jorden. Og tænk at du gider at bruge din tid på sådan noget pis, det er mig seriøst en gåde. Endda når du er på ferie - hvor hyggeligt.

Nu har jeg allerede brugt 20 minutter for længe på dig i dag, og mit indtryk af dig er kun blevet bekræftet endnu mere.

Gå nu væk fra computeren og så nyd din ferie, så vil jeg også nyde min lidt.


moderator
Det var da super belejligt at du ikke gider finde de indlæg som du endda allerede har talt og som åbenbart kan findes på de 3 første sider. Måske du bare var lidt for hurtigt ude med riven og nu forsøger du ar trække i land.

Du skriver at niveauet skal være over nationen hvorefter jeg på 10 sekunder kan finde en masse indlæg fra dig, der nærmest er indgrebet af nationen.

Folk i denne tråd siger at man måske lige skal slå koldt vand i blodet og det må man ikke når det er BIF hvorimod at du gerne må sable Martin Hansen. Der er jo ingen forskel udover at dit tilhørsforhold ikke tillader at folk skriver om BIF åbenbart.

Nyd du også din ferie, jeg håber den er kort, da dine indlæg ikke rigtig virker til at vinde på at du ikke har noget at lave.
Dette er en signatur.
Haha whatever, du er sgu udenfor rækkevidde. Hav en dejlig ferie :)
moderator
Haha tænkte nok du ikke kunne finde de indlæg der. Virker også fornuftigt at trække i land. God ferie til dig også.
Dette er en signatur.
På nuværende tidspunkt virker det som om, at selv hvis Brøndby havde hentet Lionél Messi, så var hele hans fortid kommet på prøve, og han havde ihvertfald ikke været Superligamateriale :)
Making fun of someone because of their intelligence is a sign of insecurity
Annonce