Snak

Mere indhold efter annoncen
Kunne forestille mig, at han ikk var speciel billig i forhold til løn..


Han spiller jo også i Hviderusland, hvor han helt sikkert får en fantastisk god løn i forvejen. Det er da ingen hemmelighed, at hviderussiske provinsklubber guldrander deres spillere.

Han tjener nok det samme på et år som Farnerud tjener på en måned.
@ Pro vercelli

Han tjener nok det samme på et år som Farnerud tjener på en måned.

Så ville jeg sige go! Det er fandme billigt!
Brøndby IF [b]Luis Figo[/b]
Han spiller jo også i Hviderusland, hvor han helt sikkert får en fantastisk god løn i forvejen. Det er da ingen hemmelighed, at hviderussiske provinsklubber guldrander deres spillere.

Han tjener nok det samme på et år som Farnerud tjener på en måned.


hahaha

Grevelund@ Igen to klatter over sinkestadiet. Du har jo ingen anelse om manden nuværende lønniveau. Du antager bare, at han er godt betalt. Fantastisk. Det er ren Morten og Peter. Konklusionen må være, at du generelt ikke har nogen anelse.
Spikes> Der er jeg ikke synderligt enig med dig. Det seneste års tid/halvandet har man jo netop prøvet utallige muligheder i angrebet, hvilket ikke ligefrem indikerer at man skulle "gå tilbage til det gamle". Bernburgs skader har heller ikke gjort det nemt for træneren at finde frem til en stabil angrebstaktik. Dog virkede det ganske fint med Farne og Agger i de sidste 3-4 kampe i efteråret, men hvis Farne ryger til Schweiz om lidt, og Bernburg, som det pt. ser ud til, heller ikke bliver klar til forårspremieren, er det klart at man må kigge på forstærkninger her.


Okay, der var jeg ikke lige så godt formuleret, men du beskrev godt hvad jeg vil frem til, i har desværre (vil gerne have lidt konkurrence) en tendens til at panikke hver gang en spiller ikkke præstere i 2-3 kampe i træk, hvilket ikke giver den fornødne stabiltet som specielt de offensive kræfter har godt af.
07-12-2010 - 21.35 Dagen der fik hjerte fyldt med lykke - Både Spurs og Fck videre fra Chl i min livstid.
Travian

Jeg siger ikke manden er vellønnet i BATE.
Jeg siger jeg kunne forestille mig det, dog uden at være sikker..

Du har da egentlig en trækls attitude.
FC København i medgang og modgang !
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@spikes

Har du nogle konkrete eksempler eller vil du fortsætte med at postulere dine meninger?

Vil da mene at både Farnerud og Kristiansen da har fået deres chancer. Bruno Batata kan du ha en pointe i men ellers kan jeg ikke se det.
DK - Brøndby IF UK - Arsenal
Jallow og Farnerud er absolut fine eksempler på spiller der ikke opnår maks er deres evner, helt sikkert har ingen af dem præsteret fuldt ud, men der skal os en hvis stabiltet for at de kan peake.


Vil ellers gerne holde fck ude af denne tråd, men prøv for eksempel at se N´doye, han spillede langt fra godt det første halv år, men er nu formentlig blandt Top 5 spiller i fck´s historie, det skulle i langt større grad at lade ham udvikle sig og juster sig til spille stillen.
07-12-2010 - 21.35 Dagen der fik hjerte fyldt med lykke - Både Spurs og Fck videre fra Chl i min livstid.
@ Pro Vercelli

Kender du noget til lønningerne i BATE??? Klubben blev købt op for nogle år tilbage, af oliefolk så vidt jeg erindrer, så mon ikke lønningerne er forholdsvis høje!! Sammenholdt med det faktum at BATE både har deltaget i CL og EL de seneste år, hvilket nok også har kastet penge af.
Min kæreste tror hele tiden det er fastelavn, hver dag jeg kommer hjem fra arbejde er hun klædt ud som en sur kælling!
@Spikes

Ser du Brøndbys kampe? Jallow og Farnerud har da begge fået rigeligt med spilletid til at gribe chancen. Jallow har gang på gang bevist at han simpelthen ikke har niveauet til en Top3-klub. Og Farnerud fik da temmeligt langt snor af HJ i efteråret - så langt at han faktisk gik hen og blev en kapacitet i de sidste kampe.

Det er professionel fodbold, ikke en svagbørnskoloni. Hvad kalder du det når offensivspillere som Ailton, Sionko, Nordstrand og Berglund ikke har formået at bide sig fast i FCKs startopstilling - manglende tålmodighed fra Ståles side, eller manglende niveau?


"Jeg tror, de fleste danske fodboldspillere ville elske at spille i Brøndby. De har det fedeste stadion og de bedste fans"
Uden på nogen måde at drage sammenligninger mellem Farnerud og Elmander, så gik der alligevel også en del tid inden han fik hul på bylden og slog igennem.. Måske er Farnerud brandvarm efter pausen!?
Min kæreste tror hele tiden det er fastelavn, hver dag jeg kommer hjem fra arbejde er hun klædt ud som en sur kælling!
Annonce