Snak

Mere indhold efter annoncen
Det latterlige var vel at der ikke VAR noget frispark i situationen...
Mere fodboldnørd end fan...
Kan ikke klandre Kenn Hansen for situationen til sidst, selvom det er bittert.

selvfølgelig kan man da det. Der er et indlæg på vej på tværs af feltet, som han skal se ud. Rammer den en Biffer, skal fordelen gælde. Sejler den udover baglinjen, skal han kalde spillet tilbage.
Brøndby kan i det mindste glæde sig over en historisk sæson, hvor det er lykkedes at besejre AaB i én kamp. Det er ikke sket siden 2010.
Ja, hjalp desværre heller ikke at Larsen i målet står en bedre kamp end han nogensinde har gjort før. Det i samspil med Kenn Hansen var nok til at et hold uden en eneste chance stadig formår at hive point hjem. Den danske liga er desværre EN stor joke.
Han har det nok ikke for fedt efter den dom, der mangler bare lige at han stanger gule ud for at fortsætte spillet efter der er fløjtet.
Someday, someday, someday, someday, someday, someday Leeds United
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg hørte altså fløjten inden indlægget bliver slået så syntes egentlig ikke at dommeren laver sin største fejl her. Men kan selvfølgelig sige han altid skal se hvad der sker, men tvivler på situationen havde foregået på samme måde, da man kan se at forsvarsspiller er stoppet op grundet fløjten har lydt.

Men hvor er det dog vildt at vi ikke vinder denne kamp med så mange chancer, vi brænder vel 3-5 100 procent chancer og så kan man jo ikke få 3 point.

Jeg syntes egentlig der bliver lavet straffe på pukki efter ca. 10 minutter.
Den bold var jo nok ikke havnet i mål, hvis der ikke blev var blevet fløjet.. Samtlige AaB spillere stopper deres løb med det samme, og Brøndby spileren skal vel have gult kort for at spille videre..

Men underholdende kamp, rigtig flot kamp af Nicolai i målet.
FCK - Klubben fra vidunderlige KBH Skovshoved - Én gang skovser - altid skovser
Det var da utroligt. Tænk sig, jeg vidste ikke at Bold.dk var det største samlested for dommere og fodboldeksperter med tilhørsforhold til Brøndby.
Prøv nu lige at slå kold vand i blodet, inden I saver jeres arme af i raseri. De fleste objektive tilskuere vil sige at uafgjort var fortjent i dén kamp.
Den bold var jo nok ikke havnet i mål, hvis der ikke blev var blevet fløjet.. Samtlige AaB spillere stopper deres løb med det samme, og Brøndby spileren skal vel have gult kort for at spille videre..


men nu var der jo ingen aab spillere som var i nærheden af bolden på noget tidspunkt efter, så hvordan skulle det have noget at sige?
Det tror jeg ikke han ville turde. hvis han også begyndte på at smide kort for den slags, så ville det jo være FOR tydeligt at han ikke bryder sig om Brøndby. Han er bare glad for at han kan blive ved med at dømme dem og afgøre kampene imod dem.
Annonce