Snak

Mere indhold efter annoncen
Roberttherobber, har FCK nu også fået mere modstand, eller er det bare FCK der er i en bølgedal.

Spørg dig selv om Brøndby i dag, ville have vundet imod FCKs hold fra sidste sæson
https://static.quotes4sharing.com/wp-content/uploads/2017/07/201707132033372962.jpg bruger xxxx: Hvad er det for noget fis, med jyske hold der tuder i Parken? Kan jeg slet ikke genkende.
@AkiH

Hvis FCKs angribere havde kendt deres besøgstid, havde der stået 1 eller 2-0 allerede. Dog er forventningerne lave med Pieros og Pavlovic i front, så det er ikke en overraskelse.


Hvilke chancer tænker du på? Jeg mindes kun et par halve chancer. Og hvis du kigger kampen igennem og tager dine farvede briller af, kan du nok godt se, at Brøndby havde mere end én chance.
Hold kæft hvor er det fedt med en sejr. Og uden at være for subjektiv synes jeg egentlig også den var ganske fortjent.

Skulle i øvrigt lige hilse fra Bløde Babser. Han har vist problemer med at logge ind,(nøjagtig ligesom ved derbynederlaget i august) men frygt ej, han venter at være tilbage i hopla næste gang der er en artikel om Brøndby som kan vinkles lidt negativt.

Så bare rolig - alt er vel. Det var mere hvis I ligesom jeg ikke kunne forstå hvorfor han sjovt nok endnu engang er gået under jorden.
Hold kæft, hvor er William Kvist dog blevet nidkær, smålig, arrogant, usympatisk og ussel at høre på efterhånden. Engang respekterede jeg ham faktisk, men de sidste 2-3 år er det som om, at manden er blevet et andet menneske, og det er ikke blevet til det bedre. Sørgeligt, men det er vel en form for beskyttelses-faktor, at han forsøger at være hård udenpå. Det klæder ham ikke. Og, hvis man ikke kan kigge indad som han, hverken kan jævnfør hans udtalelser for FCK eller landsholdet, så er det klart man spiller så dårligt som han gør. Anyways fantastisk sejr i dag. En fornøjelse. Heldigt var det ikke.
Elsker Brøndby IF og Gunners - fan siden barns ben! Har sympati for Real Madrid.
To nederlag til brøndby i denne sæson og ingen chance for at blive mestre. Og der skal mere end held til at spille Europæisk næste år og ikke skal kæmpe i nedrykningsspillet ....


Vinderen af nedrykningsspillet ryger i EL-kval´en. :-)

Mere indhold efter annoncen
Annonce
@alien i London...

+1
Skulle i øvrigt lige hilse fra Bløde Babser. Han har vist problemer med at logge ind,(nøjagtig ligesom ved derbynederlaget i august) men frygt ej, han venter at være tilbage i hopla næste gang der er en artikel om Brøndby som kan vinkles lidt negativt

Hah jeg tænkte netop på, at et par debattører da manglede.
Samtidig er dem, der oftest skriver "Brøndbysandheder" og "virkelighedsfjerne" godt i gang med at skyde sig selv i foden
12manden

Ja puha dumme DBU at FCK´s fans laver ballade i Brøndby så kampen skal spilles i dagslys og at der overhovedet måtte komme tilskuere ind. Alt dette er noget DBU har haft planlagt.
Sikke da en omgang tuderi du kommer med. Men det gør bare sejren endnu bedre.

Men omg hvor er kliment dog elendig afslutter.
Ståle, nu kan du tage dit tøj og gå din vej.

Ståle, din tid er forbi!
Du kan ikke blive ved med være i front af FCK - heller ikke selvom du har vundet sølvtøj til klubben.

Ståle, tag hjem til Norge og lad os få en træner, der kan inspirere holdet igen.


Amen!!

Ståles tid er forbi i Fck. Han er både kedelig og uinspirerede. (Også i guld sæsonerne)!
Det er tid til at nye kræfter tager over!
Jeg hader den klub du holder med. Fck Fan. Årets bold.dk bruger 2011 & 2014.
minder om realmadrid....... slap nu af kbh.....
Real Madrid siden 1994 Agf siden Altid ;-)
Annonce