Snak

Mere indhold efter annoncen

Brønshøj skal have ny cheftræner

fre 12. maj 2017
Brønshøjs cheftræner Jesper Hansen stopper efter eget ønske i klubben til sommer, når hans kontrakt udløber.

Læs hele nyheden her
Tak til Jesper Hansen for 2 gode år. Han har trods svære betingelser, gjort det godt med nogle meget unge spillere. Håber en ny træner vil fortsætte den linie.

Spændende hvilke navne, der nu kommer på banen. Bud kunne være Patrick Tronborg, Henrik Gundersen eller Morten Rutkjær.
I må gerne få Bo Henriksen retur.
Glem the trouble...and the bøvl !
Mark Strudal
Tak til Jesper Hansen for indsatsen i Brønshøj. Rigtig beslutning da der mangler energi på holdet og et skifte er nødvendigt. Truppen er bestemt til top 5 i 2. division! Tronborg har dog ingen erfaring som cheftræner i 2. division og Gundersen er blevet fyret to gange inden for 7 mdr. De to unge trænere med mest erfaring i 2. division er Kristoffer Johansen fra Dalum og Claus Larsen fra Fredensborg. Og Claus Larsen har efter min mening den helt rigtige profil til Brønshøj. Der er brug for defensiv struktur og positiv energi. Der er gået for mange mål ind og der er spillet for satset. Hav nu mod til at træffe den rigtige beslutning.
Jeg tror ikke på morten rutkjær. Han er næsten lige blevet en del af trænerstaben i FREM. Måske Henrik Gundersen er mere realistisk?
FCN
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Nej tak til gundersen

Første prioritet

Michael Jørgensen (skovshoved)

Brønshøj Boldklub og Coventry City FC
Hvepsen76: Michael Jørgensen er et rigtig godt bud.
nej tak til michael jørgsensen men trongborg kun det godt blive tak til jesper bb forever
Claus Larsen er et oplagt valg efter gode perioder i BSV og en overraskende oprykning med Fredensborg.
Nej tak til Claus Larsen, Jeg har ikke et positivt indtryk af ham. Jeg så gerne at man gav Peter Larsen en chance.
Annonce