Snak

Mere indhold efter annoncen

Dertil har vi Rajović, der har scoret lige så mange mål for Watford i Championsship, som Braithwaite har scoret i La liga 2.


Hvis de oplysninger jeg kan se er rigtige, så har Braithwaite scoret 17 mål i 26 kampe i denne sæson og Rajovic har scoret 9 mål i 31 kampe.
Forza Napoli Sempre!
Saviola7

Betyder det så at man ikke skal spille med Superliga spillere på Landsholdet? Niveauet i Segunda er generelt langt højere end alle Superliga klubber med undtagelse af, når fck er i storform, så kunne de måske godt overleve i bunden af La Liga. Btw. Braithwaite er en meget bedre fodboldspiller en Yussuf p
@Tr1986

Du har ret, Braithwaite har scoret 16 kasser og Rajović har lavet 9.
Der ligger jeg mig fladt ned!

Bologna I FCK I Liverpool I 1860 München
Betyder det så at man ikke skal spille med Superliga spillere på Landsholdet?


I mine øjne, ja.
Vi har for mange kvalificerede spillere i større ligaer, så man burde ikke være aktuel som værende Superligaspiller - og det er man jo tydeligvis heller ikke i landstrænerens øje.
Det er kun Vallys, fra superligaen, som har fået en landskamp - og det på grund af mange afbud og at det "kun" var en kamp mod en lilleput nation.

Resten af din uddybende tekst, kan jeg ikke rigtig svare videre på, da jeg allerede efter første sætning svarer ja.
Bologna I FCK I Liverpool I 1860 München
Det kan godt være MB spiller segunda i denne sæson, men det betyder jo ikke, at det er det niveauet rækker til. I forrige sæson scorede han 10 mål i La liga for et nedrykker hold… Det fortæller måske noget om, at det ikke er Braithwaites niveau der fejler noget, men at han ikke bliver brugt rigtigt på landsholdet?
Annonce