Nej nej nej! Hvorfor sælger FCK ham - deres største forsvars talent. Fatter det ikke
Snak
Brentford henter Luka Racic i FCK
tors 5. jul 2018
Den 19-årige midtstopper Luka Racic skifter fra FC København til Brentford, hvor han har skrevet under på en to-årig aftale.
Læs hele nyheden her
Læs hele nyheden her
tors 5. jul 2018
De sælger ham fordi han ikke er i nærheden af en startplads og de kan tjene lidt penge på ham !
tors 5. jul 2018
Så lyt til dem der fatter noget istedet. Han var langtfra spilletid på førsteholdet, så det bare fint man kan få ham til udlandet og få nogle penge for ham. Held og lykke til Racic
tors 5. jul 2018
Man kan ikke spille med talenter når man SKAL vinde ligaen. Det ville ingen af jer have nosser til alligevel. Ikke når holdet ikke fungerer.
Men ja, ærgerligt at vi ikke bruger flere talenter.
Men ja, ærgerligt at vi ikke bruger flere talenter.
FCK | CFC
tors 5. jul 2018
Et stort talent ja da - men 1000000 km fra spilletid på førsteholdet. Det viser hvor svært det er at slå igennem i FCK og hvor stort et talent man skal have. Men det er da en god beslutning af Racic at tage hvis der ikke havde været andre og bedre muligheder. Held og lykke til den unge mand herfra.
tors 5. jul 2018
Det klinger hult at sige man ikke kan spille med talenter når man skal vinde ligaen, og så man ender bag fcn...