Snak

Mere indhold efter annoncen

Bundgaard stolt af lillebrors skifte til BIF: Var sgu vildt alligevel

man 12. feb 2024

Oliver Bundgaard er sikker på, at lillebror Filip Bundgaard kan klare presset, der følger med efter den store transfersum, som Brøndby købte ham for i Randers. Derudover er det en stolt storebror, som Bold får fat i.



Læs hele nyheden her
Oliver kunne fint joine sin bror i Brøndby til sommer. Det kunne der sikkert være en fin synergi i, og han vil passe fint ind i systemet.

Spørgsmålet er dog, om man ikke skal hente en med mere udbredte defensive kvaliteter, som supplement til Divkovic.
Det er spændende hvad dette stortalent kan bringe det til.
I min verden har vi altså her at gøre med et så unikt talent, at der er ingen grænser hvor han ender. Vanvittigt at Brøndby kunne få lov at hapse ham.
Men klogt valg at starte det store spring, i en dansk storklub. Slår man først igennem i Brøndby, så kommer man langt også ude i det store Europa.
Nogen som ved om der er videresalgs klausul? Eller om Brøndby de ender med alle pengene, når han bliver solgt næste gang...
Bundgaard er vel også realistisk set i spil til landsholdet til sommer, nu hvor han er skiftet til en større adresse. (Han skal naturligvis slå igennem her også)
" Det går bare ik' når man spiller for Manchæææster Uniiitød" - Citat: Morten Bruun. Efter at Bruno Fernandes havde lavet endnu en fejl.
Du er meget excentrisk Mudryk.
Annonce