Snak

Mere indhold efter annoncen

Cassano stopper i Verona efter 14 dage

man 24. jul 2017
Antonio Cassano stopper i Hellas Verona efter bare 14 dage i klubben. Han har ikke mentaliteten til at fortsætte, siger han. Klubbens præsident mener, at Cassano ikke har hovedet skruet rigtigt på.

Læs hele nyheden her
Vanvittig spiller
Zara Larsson <3
Helt ærlig, så god er han bare heller ikke! Fatter ikke nogle klubber gider bruge tid på ham - det er jo udelukkende en cirkusforestilling som denne man får ud af det.
Hahahahhaha. Mon ikke han kan finde det rettet miljø og spændingsniveau hos Palermo.
"Den mand har ikke hovedet skruet ordentligt på"

Ha ha, ville sgu gerne se hvad der blev sagt på italiensk. Men god beskrivelse.
Manden er 35 og færdig. Hvem gider det show?
@ Eiskalt

Forkert. Cassano var et enormt talent. Som i, virkelig, virkelig, virkelig stort. At han så havde en alt andet end professionel indstilling er godt gammeldaws træls for ham - men han kunne have været én af verdens absolut bedste.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Cesena kunne være et bud. De mangler en efter Djuric blev solgt.
Han skal da til Palermo, det kan ikke være anderledes.
Har som mange andre brugere haft en udmærket karriere i Football Manager. Jeg er ofte langt klogere end både trænere, assistenter, managers og andre med faktisk viden om de fodboldforhold, jeg udtaler mig om.
...eller Vejle...
Kan man skrue på et hovede? Hmm ;)
@Flying Dutchman - Vi kunne ikke være mere enige, det talent som han besad som ung og som han stadig viser på sine gode dage er ubenægteligt. Det er kun folk uden indsigt med Cassano som siger modsat.

Han ligesom Ballotelli kunne være været noget specielt men de pisser deres talent væk og nu er han self færdig målt på alderen :)
Annonce