Det er blevet en turnering der fokuserer på en ting. PENGE. Hvad ellers kan man bruge det til, andet end spild af tid og ingen hensyn til spillerne der stort ingen ingen pause har inden sæsonen starter op...
Snak
man 14. jul 00:03
Der er til sydenladende flere ekstremt uintelligente mennesker der stiller spørgsmål ved hvorfor verdensmestrene overhovedet er med! Det er den sværeste turnering i verden at kvalificere sig til - en af måderne er at vinde Champions League, hvilket Chelsea har gjort imodsætning til Liverpool, Napoli, Arsenal, osv.
Chelsea er verdens bedste. Helt officielt! De bankede PSG i finalen, som alle har talt om var uovervindelige.
Så vildt jo!
Chelsea er verdens bedste. Helt officielt! De bankede PSG i finalen, som alle har talt om var uovervindelige.
Så vildt jo!
Chelsea FC siden 1995
man 14. jul 00:05
EgonOlsen - helt sikkert. Det forklare jo hvorfor hold som Benfica, Porto, Salzburg, og ja, Chelsea er med frem for klubber som Liverpool, Arsenal, Leverkusen, Barcelona, Napoli etc. Der skal nok være en rigged logik i udvælgelsen, men den gør det ikke mindre tragikomisk.
Chelsea er med fordi vi kvalificerede os. Liverpool, Arsenal, Leverkusen, Barca sidder derhjemme og surmuler fordi de ikke kvalificerede sig.
Hvis Holland ikke kvalificerer sig til en slutrunde, så er det selvfølgelig trist, men det gør jo ikke vinderen af slutrunden uværdig.
man 14. jul 00:05
Ja ferie hvor forberedelses tiden efterfølgende er 2-3 uger forsinket i forhold til alle andre hold, som allerede nu er i gang med preseason.
man 14. jul 00:05
Skøn dag …. havde aldrig nogensinde set den komme, efter den ringe semi ringe PL sæson …. virkelig flot kamp af Chelsea
FC Midtjylland <3
man 14. jul 00:06
Er man verdens bedste hold fordi man vinder over Los angeles FC, Flamengo, Esperance, Benfica, Palmeiras, Fluminense og PSG?
Man er vel verdens bedste hvis man vinder VM. Hvad skulle ellers være kriteriet?
man 14. jul 00:16
Danske spil havde odds 5.0 på en Chelsea sejr, hvilket var for fristende ikke at smide 100 kr på.
man 14. jul 00:21
Mon ikke de fleste hold alligevel har prøvet lidt nye sager, nye taktikker under den her turnering?
