Snak

Mere indhold efter annoncen
AaB vandt på Riazor imod La Coruña i 2008
AGF siden 1988 Blackburn Rovers siden 1993 Real Madrid siden 1994
Fanme flot præstation! Hvis folk synes fcm i Rom var godt så er den her præstation jo totalt gudeagtig, fanme i orden drenge, dejligt dejligt comeback!!! I en kamp hvor spanierne i øvrigt meldte ud at de stillede med stærkest mulige hold.
Started as fun, keep it that way.
Tillykke. Flot præstation og godt for dansk fodbold ⚽💪🏼
Reserver eller ej (ej), så er det jo forbandet flot af drengene at høvle en skalp i det spanske, specielt i denne krisetid. Om villareal ligger #3 eller #12, så er de en fast del af den bedste spanske liga, og har været det i mange år. En kæmpe tak til dem der anerkender præstationen, og må i smadre ethvert hold i møder i Europa, primært for klubbens bedste, men også for Danmarks - der er jo desværre nogle sørgelige mennesker rundt omkring der synes det er federe at modstanderne taber, end at Danmark vinder, men dem om det. Vi andre fester derudaf på dansk fodbolds vegne!

Semi off-topic: specielt tak til AGF og FCM-fans der lykønsker, som fck-fan er jeg ikke ligefrem glad for vores nuværende placering, men hold nu kæft det er fedt at se, at der virkelig bliver arbejdet for det af de 2 førnævnte, både i den hjemlige liga, men også europæisk fra FCM, selvom det stiller mit eget hold i et dårligt lys.

Nu skal Partizan lige vinde det næste Beograd-derby, så kunne det næsten ikke være bedre!
Folk, som snakker om reservehold kommer et sted fra uvidenhed. Den eneste spiller Villareal manglede fra deres stærkeste start 11’er var venstrebacken, Sergi Cardona.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@bold 275452

At du er AGF fan havde vi allerede fastslået efter din første kommentar. Det er dog himmelråbende dumt at snakke om arrogance der gennemsyrer en klub og så ikke have kigget på dine egne medfans kommentarer de sidste par måneder. At nævne man er de bedste og alt statistik de seneste to årtier underbygger det er en smule arrogant, bevares. Det har dog sin gang på jorden. Det er dog ikke lige så arrogant som at se GF fans tale den største danske klub i historien præstation ned når man de sidste 40 år har opnået, hvad??? Det er folk som dig der gør vi alle kommer til at fryde os når GF smider chancen for mesterskabet om små 4 måneder.
Du falder totalt i samme fælde. Kæmpe selvmål, DenSorteStolpe.

Ja faktisk er FCK måske offer for dit eget argument, hvis det handler om at fryde sig, fordi en bruger kokser rundt.

Eller er det så noget andet?
IDKFA
Kæmpe fornøjelse med en sejr havde godt nok oddset noget andet men pyt kæmpe respekt med resultatet herfra.
Fodbold er en livsstil
Reserver eller ej.. flot resultat..

Ja de manglede 10 spillere pga skader. ( 1 karantæne)

Det gør selvfølgelig ondt på alle hold..

Der hvor den store forskel er, FCK, kan stå dybt og køre meget mere kontra( omstillinger) end hvad de gør ( må) i en Superliga kamp..

Syntes man nemt kunne se, at de forlod stort set ikke den centrale linje ned mod målet, clem ( MEM ) var der hele tiden.

Men tillykke med en flot sejr.
Mange håner og taler nedvurderende om dansk ligafodbold. Sandheden er at vi er på vej frem med store skridt. Cooper sagde det efter deres kamp i Vejle, ligaen er groft undervurderet. Fremragende præstation af et hårdt ramt FCK-mandskab i aftes, spændende hvordan det går FCM i dag, men jeg vil mene de er favoritter.
Gul er en smuk farve, også når det ikke er påske
Annonce