Snak

Mere indhold efter annoncen
@stupidman Ja lidt er du nok, men et koket frispark der ikke er hårdt er tilladt uden at være svinsk
FCK fortsætter med at imponere mig på den europæiske scene på hjemmebane
FCK er Danmarks stolthed. Så smukt
Utroligt så mange der har ondt i røven…
@mondatmatch er den ikke hårdt nok? Manden låser hans fod og Lang kan næsten ikke gå efter. Brian Laudrup sidder og siger det er fint at DiLorenzo får gult for nærmest ikke at røre Claesson og hylder svenskeren for at spille på dum og lave skuespil og så har du Clem der gør for at smadre sin modstander ned. Det burde aldrig kunne straffes ens. Syntes Clems tackling er langt farligere end Delaneys, der er uheldig og glider videre med højt ben.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Flot resultat FCK
1 point er det samme som 0 point.
Det gør ingen forskel. Fck er ude af CL. Det skulle være 3 point i dag


Det ene point gør at FCK lever. Om det er nok må tiden vise. Men det er på ingen måde ligegyldigt, som du påstår.
@DiabloIII det er derfor jeg siger de burde. Fordi der er intet sportligt i det og man gør alt for at stoppe sin modstander og tilsidesætter han helbred med sådan nogle tacklinger. Lang er uden i en længere periode nok nu. Det her er ikke en uheldig tackling som Delaneys eller Simons på VVD. Det her er en bevidst handling og de burde stoppes.
Lever i CL? Hvordan lever de? 0 point og 1 point gør ikke forskel. Fck har en elendig målscorer.

Det skulle blive til en sejr i dag alt andet var ligegyldigt.
Havde FCK en målscore, som var et bare mål bedre, så var de 2 pladser højere placeret. Det ville gøre det noget nemmere at gå videre med uafgjort i den sidste kamp. Det er let at tænke på den kamp hvor de lukkede 2 mål ind sidst efter at have været foran med 3-0.
Annonce