Snak

Mere indhold efter annoncen
Som neutral tilskuer var det godt nok en flot og underholdende kamp.

FCM kan godt nok spille hurtigt og deres midtstoppere havde godt styr over Cornelius. Nicolai Jørgensen har vist at han er outstanding når han får plads. De sidste landskampe og denne viser, at når man presser ham er han blot lidt over gennemsnitlig superligakvalitet og da det farligste af FCK´s angrebsspil som regel har en fod med fra netop ham, fik FCM lukket godt ned for FCK.

FCM har en tendens til at køre flade el. glemme at spille fodbold de sidste 20 min. De så ganske vist brugte ud i de sidste 20 min. men var stadig nogenlunde med i kampen. Heldig for os andre at de ikke kan spille hele kampen som de spillede de første 60 min. for det var sgu flot og bragte minder om de første 60 min. i den første kamp i Parken i sommers.

FCK viser dog igen klassen og kommer som et ægte tophold tilbage - lidt svært at kæmpe mod.
Lad nu være med at tude over dommeren. Det går lige op i sidste ende.
Haha sjovt at det kommer fra netop dig ikkeguldtilob
- Brøndby lod sig rive med i årene efter det seneste mesterskab. Klubben ville ud og købe sig til umiddelbar succes, siger Petersen.
Lad nu være med at tude over dommeren. Det går lige op i sidste ende.


Så en dommer kan ikke være dårlig, så længe han dømmer dårligt begge veje? så går det jo lige op, eller hvordan?
Der er kun ÉN klub - F.C. København. Neutral Premier League fan.
Hold kæft FCM I skal snart holde de føringer hjem! Det er bare for ringe!!!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hold kæft hvor er der mange butthurt FCK fans.
Det er synd at de ikke har andet at tage sig til.


/thread
FCM siden 2008. FARLIGE FRANK! <3 FC Bayern München siden 2012. Liverpool sympatisør. Swansea siden Laudrup. Ronaldinho siden 2003. Pro Evolution Soccer! Football Manager!
Der var jo kæmpe frispark til Ipsa, inden straffesparket. Dommeren ser det, linievogteren ser det og alle andre med bare lidt forstand på fodbold ser det, Grønkjær ser det... De eneste der ikke ser det, er Saint og 3+ kommentatoren. Og sidstnævne er tæt på at være en skandale kommentator. Han ser jo kun FCK og ikke spor andet. Pinligt 3+!!!!!


Sæby er irriterende at høre på, men han er i det mindste ikke spor partisk. Han råber og skriger i begge ender og forsøger at holde sig så neutral så muligt. Hvis man kigger lidt på Grønkjær i stedet, synes jeg sommetider det lyder som om at han forsøger at være lidt pro-FCK-modstanderen. Om det er for, at hans FCK fortid ikke skal hjemsøge ham ved jeg ikke. Desuden vil jeg give dig ret. Der er ligeså meget frispark som straffespark, men det er tit hip som hap hvad der ville blive dømt.

On topic:
FCK spiller en skidt kamp og det bliver straffet. Forstår ikke at Daniel Jensen ikke bliver kørt ned på midtbanen i stedet og ind med Santin eller Vetokele i stedet for TK, som spiller en dårlig kamp med mange boldtab. Jeg synes, at FCK fortjente et point for deres fight til sidst og før FCMs 2-0-mål, men alt for meget initiativ bliver givet væk. Gider ikke engang at kommentere på Kenn Hansen, hans præstation taler for sig selv.
Fodboldklubben København
Lad nu være med at tude over dommeren. Det går lige op i sidste ende.


Det er alt sammen godt, at du kan sige det til FCKs fans, men ikke egne medfans, der forleden stortudet over dommeren.

Men jeg er enig selvom dommerens indsats er skidt, er det altid holdets eget ansvar at afgøre det.
Fodboldklubben København
Endnu et heldigt resultat til fck. Heldigvis vandt de ikke på endnu et offsidemål. Hvorfor lukker FCM dog ikke den kamp meget før? Chancerne er der da nok af...
Men flot at FCM endnu engang bryder fck´ sejrsstime.

Husk at holde øje med lave broer på vejen hjem
Er det heldigt at score i slutningen af kampen?? De fighter jo bare til det sidste, og ikke ligesom midtjylland som stopper med at kæmpe det sidste af kampen.
Annonce