Snak

Mere indhold efter annoncen
Nu står "plan B"er jo ikke ligefrem i kø på det Danske landshold, så ja hvis Corner kan komme op i gear er han en mundfuld og det er lige meget om du hedder Van Dijk, Saliba, Romero eller Jens Åge i serie 1, så vilde er hans spidskompetencer...Så selvfølgelig skal der være plads til ham når Højlund eller en af de andre svigter og vi skal gå all-in.
😂😂😂
Danmark har Nordeuropas dårligste 9ere
Tror folk generelt har glemt hvor god han var, da han var fit og i kampform. Han har altid været svær at styre for et forsvar med den krops- og hovedstødsstyrke. Og han vil stadig være et våben, der kan sættes ind de sidste 20 min. (Nej jeg er ikke FCK’er)
Hæhæ’, der er flere komiske Ali’er rundt omkring 🤣
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Fint at drømme osv. meeeeen han skal vist bare tænke på at holde sig skades fri som det første.
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
To ting taler imod landsholdsudtagelse: 1. Der bliver ikke udtaget spillere fra SL 2. Cornelius har for vane at blive skadet, når han er med fra start.
Det er 2 år siden at han næsten på egen hånd sænkede Frankrig med 2 mål i nations league, gjorde Trabzonspor til Tyrkiske mestre efter en tørke på 38år og var nr 5 på den Tyrkiske topscorer-liste...Nej, han er ikke Messi med fødderne, men der findes altså andre spidskompetencer i fodbold.
Fair nok han vil på landsholdet - det tror jeg alle fodboldspillere vi, intet mærkeligt i det.

Men, de der mener, at han stadig burde være aktuel for landsholdet, er vist kommet lidt for tidligt op på en søndag.
Another day in the ghetto One look outside and I'm already upset yo It look about a hundred-and-two It's a Saturday and Biggie ain't got nuttin' to do Uhh, I'm interupted by a phone ring Sometimes I wish I never got the motherfuckin' thing!
Med den skadesfrekvens han har skulle man tro at han burde have den selvindsigt, at han burde dedikere sine begrænsede minutter til dem der betaler hans løn.
Annonce