Snak

Mere indhold efter annoncen
Er du vild Uniteds træner er mega ringe - men hvor er det vildt at han tjener så mange penge - han tager da dybt pis på alle - fodbolden er blevet en stor joke og vi flader alle i - øv !!!
Højlund får lang snor haha. Skal Obi ikke bare prøves af?
Det er seriøst vildt, at der er en reel chance for at Man Utd ender på 39 point for 38 kampe.

Amorim har været en katastrofe.

Alligevel slipper han afsted det med, da jeg simpelthen ikke kan se Tottenham vinde et trofæ.

Det er vildt nok.
Kan du se Man Utd vinde et trofæ i deres nuværende forfatning?
Også Spurs-fan i Championship
"Hvor er det pinligt at England skal have et hold med l CL der er så ringe som United eller Tottenham"

hvor har du ret..de kan umuligt nå at lave et nyt hold til næste sæson..
og nej nej..stakkels Højlund..
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@rikke82

Ja når modstanderen i finalen er Tottenham.

Tottenham vinder ikke trofæer. Den slags gør de sig ikke i.
Jeg håber for alt i verden at spurs vinder.
Jeg håber for alt i verden at United vinder!
Jeg håber for alt i verden, at finalen ender uafgjort, går i straffespark, og efter 152 runder med straffespark stadigvæk er uafgjort, hvorefter dommeren får nok, slår plat og krone, og mønten lander på højkant.

Med al respekt for både Spurs og United, så fortjener hverken Ange eller Amorim vel rigtigt at vinde en pokal? En af dem kommer til at gøre det, hvorefter ligapladsen er glemt og pludselig er vedkommende en vinder, der har taget holdet i CL og vundet en stor turnering.

Det sagt, så tror jeg egentlig, jeg føler mig mindst fornærmet, hvis Spurs ender med at tage sejren. Amorim irriterer mig simpelthen mere end Ange gør, og sidtnævnte bliver jo nok fyret uanset.
Jeg tror faktisk Spurs tager sejren! Håber det også
Annonce