Snak

Mere indhold efter annoncen

Dani Carvajal trodser Kroos: Forstår Veigas Saudi-skifte

lør 9. sep 2023

Dani Carvajal har forståelse for Gabri Veigas skifte til Saudi-Arabien. Real Madrid-spilleren mindes starten af karrieren, hvor han i en tidlig alder tog økonomisk ansvar for familien.



Læs hele nyheden her
Kroos skal da også bare knytte, det er op til den enkelte at træffe det valg.
Nu handler alt jo ikke om penge. Der findes stadig mennesker med moral.
Sikke en omgang møg at lukke ud af Carvajal. Hvis den skal forsvares med økonomien og familiens sikren, så skal spilleren jo komme fra et almindelig lønnet job. Veigas tjente godt 17 mio kr om året i Spanien, så mon ikke hele familien klarede sig mere end godt! At skifte til Mellemøsten er udelukkende en egoistisk beslutning uden tanke på morale og god stil
Dani Carvajal tager måske selv til Saudi Arabien til næste Vinter/sommer transfervindue siden han svarer sådan.
Lige nøjagtig. Kender ik engang Veiga personligt så går han ud og bruger en ung knægt som syndebuk. Opmærksomheds søgende klovn. Spillerne skal bare gør hvad de vil, kan hverken Kross eller andre bestemme.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Må være noget af et hus der skal købes for at sikre familien, hvis ikke den tilbudte løn i Napoli ville være nok.
@MesQueUnClub27

Så Kroos må ikke have en holdning til hele Saudi-indtoget eller hvad er det du prøver at fremstamme her?
kroos siger en del idiotiske ting, men den her har han sgu ret i. Dani Carvajal er da helt skæv, han snakker som om veiga var en slave. han tjente millioner i celta og kunne få endnu mere i napoli. det er uden problemer nok til at forsørge en familie. man kan forsørge en familie i spanien for 2-3000 euro om måneden uden problemer, så det her handler kun om penge og grådighed. intet andet. Dani Carvajal er taberen i den her diskussion.

224 mio? er det det der skal til for at forsørge en familie i 2023, er der sgu mange af os som dør. fjols.....
Jeg tror hans Celta løn i forvejen fik os andre til ligner idioter. Krummer tæer over Carvajals dumme udtalelse

Sjovt at lande som Portugal og Spanien er en del af EU og NATO. Jeg troede de havde en hvis form for velstand. Især deres fodboldfolk vægter penge højere end menneskerettigheder

Måske hvis Saudi havde et problem med mørke mennesker og ikke homo’er, at verden bedre forstod

..og nej, deres manglende homo rettigheder er ikke det eneste problem Saudi har
"Maradona good; Pelé better; George Best."
Hold kæft hvor har i danskere ondt i røven 😂😂 det så dejligt at se 😂😂
Annonce