Snak

Mere indhold efter annoncen
Grunden til udskiftningerne, skal jo nok findes i stamina.

Og det er jo også forskellen i dag.
Så snart Dolberg blev skiftet ud var kampen færdig. Mod England kan poulsen og martin b spille 10 kampe og aldrig komme i nærheden af at score
.
@InMSNwetrust

Enig. Nu har hjulmand fået fortjent ros tidligere. Men jeg er enig i han fejler taktisk i dag.

Allerede tidligt i 2 halvleg er England total dominerende. Der skulle han have sat enten Corner eller Wind ind som kunne holde på bolden.
Kan simpelthen ikke se det straffe der. Og at Kane så scorer på en repost er bare endnu mere surt...

Kæææææft Pickford er elendig. Italien kommer til at straffe hans inkompetence. Håber så meget Italien vinder!

Hjerne af Damsinho. Men da Hjulmand satte det ene flop efter det andet ind på banen, så vidste man godt hvad klokken havde slået.
Og hvordan fanden spiller Martin fuldtid i dag????

Gode præstationer: Vestergaard, Schmeicel, Kjær, Højbjerg og Yussuf.

Og så kan man ikke andet end at støtte påstanden om at England har de klammeste fans. At bue under modstanders nationalhymne. Så usmageligt.

Bold.dk brugeres kendetegn; Uenig = Troll
3 sejre og 3 nederlag i 6 kampe hvoraf vi var favorit i de 4. En middel spillet turnering hvor omstændighederne/held gjorde, at det rakte til en semifinale. En semifinale hvor vi ikke spillede os til en regulær målchance i 130 minutter.
Fedt at der kom et par nye spillere ind på holdet. Fedt at se AC, Højbjerg, Damsgaard, Mæhle og Dolberg. De givet tro på, at holdet har en lys fremtid. Schmeichel med en stor kamp i aften. Vi må på den igen..
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hjulmand, tjah hvad kan man forvente??
Håber England napper italienerne.

Desværre havde England mange marginaler med sig i dag. Især straffet et mega tyndt. Desværre snitter mæhle sterlings ben, så var kan ikke ændre den :-(

Og nej hjulmand ramte ikke rigtigt i dag. Men tror faktisk at det var Baku turen som kostede i dag. Spillerne var helt flade efter 70 min og halsede bagefter resten af kampen.

Men tak til drengene for nogle fede uger. Vi kan alle være stolte.
Hvor er det pinligt at Mathias Jensen ikke har nosserne til at gå ud og spille det vigtigste kamp siden 92. Virkelig en kamp man finder ud af hvem der kan og hvem der ikke kan
Stolt af vores landshold!
Superliga og FCK fan
Fantastisk god fight af holdet , det er altid nemt at være sofatræner og se hvad vi evt skulle havde gjort , men ok i folks øjne er Hjulmand og spillerne guder i den ene kamp og totale fiaskoer i den næste. Klap hesten og vær stolt af hvad vores lille nation har præsteret.
Annonce