Snak

Mere indhold efter annoncen
Vi har en træner der siger bla, bla, bla, men når det kommer til stykket har han alligevel ikke modet til at ændre noget. F.eks. at starte med Eriksen, Wind og Dorgiu er totalt misvisende.
Dorgu - har fart og en ok indlægsfod men defensivt er han afsindig vag
Dorgu har bestemt nogle fysiske fordele og kompetencer, men fodboldintelligens besidder han på ingen måde.
Og står schmeichel ikke på tirsdag så er jeg glad.
Faktisk mest til pudersne d-:
Men Pierre Emil er fremragende når han ikke laver tilbageløb på begge mål og stopper op og kigger fodbold. Stop nu seriøst. Der var flere end Dorgu der var dårlige i dag og det var ikke Dorgus skyld vi tabte langt fra.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Problemet mod skotterne bliver også de mange indlæg, og der er Schmeichel bare ikke specielt god. Han er lav, og hopper som Dronning Margrethe. Men tænker ikke vi ser et skifte på den post.

Til gengæld kan jeg være nervøs for, at Vestergaard bliver valgt af selvsamme årsag.
Lyyyyyyngbyyyyy
Er enig Chris. Og det er ikke første gang jeg har set ham gøre det (Højbjerg). Han gider ikke rigtig lave de hårde løb tilbage mere.
Lyyyyyyngbyyyyy
@Chris1234

Det handler ikke om målene. Det handler om hans attitude. Mange af hans løb var halvhjertede og han sjuskede ofte med bolden. Det blev bedre, da han blev skubbet op på kanten, efter vi var kommet bagud - men det pissede mig noget så gevaldigt af, da han luntede ud efter bolden ved et indkast, selvom vi er bagud og har allerhelvedes travlt.

Han ligner en spiller, hvis succes har steget ham til hovedet. Jeg læser hans attitude som om, at han ikke føler, han skal bevise noget. Det gider jeg ikke se på landsholdet - så kan han blive hjemme i United og rende rundt og spille halvhjertet fodbold med andre ugidelige fodboldspillere med dårlig attitude.
Pierre har mistet flere af os, siden han skiftede til Marseille. Han er ganske enkelt ikke så likeable længere og spiller også mere svinsk nu, hvilket nok er et resultat af at han har tabt sit tidligere topniveau. Ham og Schmeichel er stadig ok som ledere på landsholdet, men jeg så hellere Hjulmand og Nørgaard som styrmænd. De har meget mere føling og er bedre fodboldspillere
B93, klubben på Østerbro.
Enig #Chris1234
Nørgaard og Højbjerg kigger jo bold hele den her kamp. De er totalt anonyme - udover Højbjerg bare ville skyde helt tåbeligt mod - ikke på - mål et par gange i første halvleg.
Eriksen var helt fraværende og Wind totalt anonym. Så vi havde reelt Isaksen og Damsgaard i offensiven i dag.
Annonce