Snak

Mere indhold efter annoncen
Kæmpe skandale og hjemmedommer … kan godt forstå nordirerne er mere end almindeligt arrige
Takeaways fra i aften:
- Daramy har intet at gøre på landsholdet, jammerlig attitude!
- Hjulmands nye kontrakt var nok lidt forhastet…
- Reelt skal mange af os (undertegnede incl.) være mere realistiske omkring hvad “et lille land” kan og bør..!?

/J
Man fatter nada af fodbold ved at svine en indskifter til der bliver skiftet ind i tillægstiden uanset dennes niveau - altså wtf?

Når det er sagt så viser kampen nok engang at Hjulmand er voldsomt overvurderet og blev jo reelt overmatched af en træner med langt ringere spillere - på hjemmebane i en udsolgt Parken!!

Det er den suverænt ringeste kval. gruppe DK nogensinde har været i og alligevel famler v i blinde og ligner ikke et hold der er berettiget til at gå videre. Vi har efterhånden en hel del kampe i træk der viser dette og at hvis man tænker langsigtet allerede nu bør se på bedre alternativer end Hjulmand derude for der er jo en hel del danske trænere i udlandet der leverer med langt ringere materiale end Hjulmand.
Næste træk må være endnu en forlængelse til Hjulmand samt nogle flere basøre i lønningsposen. Hvorfor ikke til 2030?
Helt typisk så får VAR kritik i en situation hvor den faktisk skaffer retfærdighed. Usaglig kritik som det ofte er med VAR-kritik.

Uden VAR havde vi jo stået og snakket om at Nordirland scorede et offside-mål.
Black and White Army! "The Entertainers" er tilbage.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Altså det er jongler tydeligt Kasper Hjulmand der er problemet. Det er hele holdet der underpræsterer.

Der er ikke mange skud tilbage i bøssen - det her hold kan spille meget bedre fodbold!
Black and White Army! "The Entertainers" er tilbage.
Hent nu bare Kent Nielsen ind som landstræner. Er ikke i tvivl om han kan trylle med holdet 👍🇩🇰 fed type og han jo præsteret godt alle steder han har været.
Lidt utroligt at danske roligans lader sig rive med EM i 20-21. Hvorfor skulle Danmark være gode med et hold af periferi spillere i deres klubber. Get real Danmark er et middelmådigt hold. Far er ikke sur men realist.
Toon
Det kan ikke svare sig, flertallet elsker at være negative og imod landsholdet.
Ja de spillede ikke prangende, Men kan vi glæde os over sejren i stedet.
TomFinney

Hvem er det der er i periferien?

Simon Kjær og Højlund får ikke fuld spilletid hver gang, men alle de andre er ikke bare i periferien men blandt de første på holdkortet.
Vores bærende midterakser er bærende kræfter hos Barcelona, Tottenham og Man United.
Annonce