Snak

Mere indhold efter annoncen
Judas! -And you will be treated as such.


Nu vil jeg så mene at han skal behandles ordentlig i de resterende kampe han spiller for AaB, for hvis AaBfans begynder at buhe af ham hver gang han har bolden, så begynder han nok at spille ringere end han gør nu, og det vil sgu være skidt for vores gulddrømme.
\\\"Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.\\\"~ William Gibson
Morratz97 Hahaha har du været på kano med én der... Luk nu bare
"FCK trøjen er vel mere lavet af papir, så let som den går i stykker?"

Den hvide trøje forpligter hvertfald, ifølge 10-15 syngende fck-fans i en stille-aktion til en træning.
Cabra,

Personligt håber jeg han får en sviner HVIS han kommer på bænken. Det har aldrig gjort en mand bedre at blive svinet på banen, men jeg ser bestemt INTET godt i at han en anfører som har forhandlet med FCM SAMTIDIG med han i dén grad har svinet AaB.
Forskerordningen gælder da 3 år, ikke? Artiklen siger at Califf har været i Aab i 2, så han er da ikke på alm. skattebetingelser før om et år.

Alt det med Olfers tekniske formåen og hovedspil synes jeg ikke holder. Han har en usikkerhed i sit spil, som om han ikke tror 100% på sine evner. Han er for eksentrisk og satser lidt oftere end godt er. IMØ så han ikke for god ud mod Midtjylland, men okay det var der heller ikke mange der gjorde.
http://www.youtube.com/watch?v=14rNLQL55vA&playnext_from=TL&videos=Pz2fq49bBR8
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Califf din forræddder ! :@
Èngang AaB altid AaB<3 ! (L)- Energi Nord Arena FC Barcelona <3 - Camp Nou
Jeg ved ikke om i opsnappede ironien i indlæget...??
Jeg refererer til hans tidligere post; at han har været på skiferie med én der siger noget - for så passer det jo...
Opfør jer dog ordentligt!!!

Men men men tilbage til topic, jeg synes han har fortjent at spille på førsteholdet, hvis altså han viser noget til træningen, det vil bestemt være forkert at fryse ham ud fordi han skiftede...
I'm a master debater!
Galler:

Jep. ville virke mærkeligt at beholde en mand som anfører, som skifter til en stor konkurent som AAB.

Hvorfor ikke bare lade ham rådne op nede på andet-holdet?Manden er jo en medie-luder, som evt kunne have skabt uro i AAB, med ting som burdes holdes internt i klubben.

Men håber og tror stadig på AAB bliver danske mestre!
majgaard,

Mit helt store problem er, at han har brugt SÅ MEGET tid på at svine AaB i samtlige danske medier, og ingen af os fattede hvorfor i himlens navn han ville ødelægge sammenholdet på den mod på vej mod guldet. Nu ser det unægteligt noget mere forståeligt ud. Nu hvor FCM er meldt ind i guldkampen.
jamen tillykke med det, Fcm har jo tidligere hentet spillere aab ikke kunne bruge, men lynge skal nok hente en erstatning der mindst er lige så god, så skal han jo ikke spille Chl. til efteråret (ho ho )
Danmark: AaB England: Liverpool Tyskland: Bayern München Spanien: God underholdning Italien: ja de spiller jo nok uafgjort, = La corruzione = Silvio Berlusconi
Annonce