Bør faktisk samle de 4 hold på neutral bane, som man gør i håndbold med Final 4 - så er det til at forholde sig til som tilskuer 🥸
Snak
Danske fans kan ende med kæmpe begmand
man 23. feb 13:00
DBU er mandag startet billetsalget til udekampen mod Irland og Tjekkiet. UEFA’s regler forbyder, at fans kan få refunderet billetten eller sælge den videre, hvis kampen viser sig at være betydningsløs.
Læs hele nyheden her
man 23. feb 14:19
Super god ide. Det er sku ved pænt små kedeligt fodbolden, finale Four kunne helt sikkert gøre noget underholdningen
Redigeretman 23. feb 14:21
Ny opfindsom måde at skumme fløden på.
Alle burde gøre sig selv og hinanden den tjeneste at afholde sig fra at købe billet - det er da fuldstændig usselt det system der!
Alle burde gøre sig selv og hinanden den tjeneste at afholde sig fra at købe billet - det er da fuldstændig usselt det system der!
Og det kommer fra en OB-fan.
Redigeretman 23. feb 15:03
Det er sølle 275-550 kroner der er tale om. Der er ingen danske fodboldfans, der kommer til at gå sultne i seng med de priser.
Hvorfor skal der gøres en sag ud af alle små og ligegyldige ting i denne verden?
Hvorfor skal der gøres en sag ud af alle små og ligegyldige ting i denne verden?
man 23. feb 15:18
Hvis det bliver en ligegyldig træningskamp, så sparrer de fans alligevel flere tusinde kroner på fly+hotel ved at blive hjemme, så mon ikke at det går med de 275-550 kr..
@Fandango
Du skal skrue ned for de tossede anmeldelser.
Er du i tvivl om reglerne er de her: https://bold.dk/snak/regler
Du skal skrue ned for de tossede anmeldelser.
Er du i tvivl om reglerne er de her: https://bold.dk/snak/regler
https://kortlink.dk/sudv
man 23. feb 15:52
Vi ved til gengæld, at vi har nogle af Europas bedste udebanefans, der følger landsholdet over flere tusinde kilometer. Så på trods af, at det er svært at planlægge, så er vi overbeviste om, at der vil være en kæmpe interesse fra vores fans, fordi de netop er så loyale, siger DBU’s direktør, Erik Brøgger Rasmussen
I tilfælde af at det bliver en ligegyldig venskabskamp, er der vel ingen der kan stoppe DBU eller Landsholdet fra at finde en eller anden alternativ måde at "refundere" billetprisen til disse "nogle af Europas bedste udebanefans"? ;) Som en lille tak for at de bliver ved med at støtte... Det handler udelukkende om vilje!