Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvor er det trist at se AC Horsens og deres spild af penge på rene lottokuponer af sekundaspillere fra alverdens verdenshjørner.
Totalt forfejlet indkøbspolitik. Ingen angribere med tilnærmelsesvis klasse til ligaen. Fan´sene (de få der er tilbage) har længe efterlyst offensive tilgange af nye spillere. I stedet er der købt midtbanefolk og forsvarere i bundter.
Dårlig trænerarbejde. David Nielsen virker til at være en hyggelig fyr, men klubben har ikke flyttet sig eet skridt siden han tiltrådte i sidste sæson. Ud med ham!! Lad os få en træner med en mere offensiv tilgang til tingene. Som det er nu, er sgu ingen der gider gå på stadion og se det trilleri de præsterer. Det fedtspilleri giver hverken oprykning eller tilskuere. ØV!!
Bollerboldklub

Endelig en AC fan med selvkritik. Det har i den grad været en mangel vare

Trumps up
Bryder mig ikke om at råbe op om trænerskifte, men… Det er umuligt at se, hvilket aftryk David gør af positiv karakter i klubben.. Nok er defensiven nogenlunde solid, men det bygger også på en totalt mangelfuld offensiv. I det sekund vi indkasserer, er sejren så godt som udenfor rækkevidde, da vi ikke kommer til at score mere end en enkelt med den nuværende formation.

Der er alt for langt fra bolderobring til angreb, og det giver modstanderen alt alt for lang tid til at stabilisere sig defensivt, og det betyder boldtab længe før vi bliver farlige, eller lange bolde i uendeligheden, hvor en enkelt angriber er prisgivet, og taber 9/10 dueller om bolden om så vi havde Haaland på toppen.

Den langsomme omstilling tvinger holdet til at spille uendeligt langsomt og bygge op helt nede fra målmanden, og de mange stationer betyder alt for mange boldtab.

Vi skal have en mand mere på toppen, gerne to der komplimenterer hinanden. Her så Pingel og målscoreren fine ud, inden vi på ny stillede os dybt ned og efterlod dem uden chancer.

Foreslår: 2-2-3-3

Delac
Kolskogen - Hausner - Tape

Saine Moro Milisevic

Olsen - Kirkegaard

Baturina - Pingel - Ouorou
Ubegribeligt at David Nielsen ikke får mere ud af det hold der!
Måske har David N. bare ikke evnerne. Han har nu selv været med til at forme holdet efter et år i klubben, men har ikke rykket det ud af stedet. Pivringe!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Adrian Justinussen i en klasse for sig!!! Det er helt vildt at han stadigvæk render rundt i Hillerød. Jo, der står tent faktisk ´ idiot´ på panden af en hel håndfuld danske spilleragenter!!
Bliver man nedlagt når man taber 2-1? Spørger bare?


Ja, hvorfor ikke?
Vejle Boldklub
Som en anden nævner, så giver det ingen mening at Adrian Justinussen stadig spiller i Hillerød. Det kan Hillerød selvfølgelig være glade for, men han har altså niveau til at spille Superliga. Nu har jeg set Hillerød spille en del gange med Justinussen på banen, og han stikker altid ud, som en outstanding spiller for Hilllerød.
Det er så vildt, at der ikke er flere færøske spillere i Næstved række i Danmark. Der er rigtig mange dygtige spillere deroppe. Til de interesserede: mange af kampene fra den færøske liga kan stream ames herhjemme.
Jskovc

Med din opstilling med 12 mand på banen er der måske en chance ;)
Annonce