Snak

Mere indhold efter annoncen
Men kommer Vejle så i Danmarksserien? Sikke et flot stadion i ds ;-). Må være
Fedt for de andre hold at møde VB. Ej synd for dem. Bor selv i Vejle. Men er Sif fan ;-)


Trods alt bedre end en fusion.
Vejle Boldklub - Ingen over, ingen ved siden af. Et hjerte - Én klub!
@Pokalen: I modsætning til AB, tog Brønshøj straffen (200.000 + -6 point). Sjpovt, at du siger I har taget røven på kommunen. Borgerne i Gladsaxe kommune tager det nok knap så kækt som du gør det.
Diedrichsen@ men er det Danmarksserien efter
Sommerferien?
Nu holder jeg godt nok med AB, for hvem det ville være en gave hvis det skulle ende med kun én nedrykker fra rækken.
Men, jeg synes sgu det er helt forkert at droppe en nedrykningsplads.

Burde man ikke lade de to 2div toere spille playoff istedet?!
Jeg mener, hvis man har spillet 33 kampe i 1division og er endt under stregen, så skal man da rykkes ned i 2div.
Men dansk fodbold er jo en by i Rusland. Her spiller vi et skævt antal kampe imod de andre hold i rækken, og hvis man taber rub og stub og bliver sidst i rækken kan man stadig overleve hvis nogle andre har rod i økonomien. What a joke!

Og surt for VB, som selvfølgelig hører til i toppen af dansk fodbold. Som minimum i den næstbedste række. Men vi er mange der hører til i toppen af dansk fodbold, og det er jo desværre ingen kvalifikation i sig selv.
I det mindste er det da mere cool at gå ned med flaget som VB end som VBK.
1. Klaus Lykke 2. René Henriksen 3. Jan Bjur
Mogenskrogh
Så skal du stoppe med at plante dine sif-stickers rundt omkring i byen!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Squirtie noget@ gg. Den vil jeg så ikke have på
Mig ;-) ;-)
Har ikke fået svar på, om den hedder Danmarksserien for Vejle og Marienlyst så? Hvis det altså ikke lykkes i 11 time at redde sig ..
Man rykker 2 rækker ned. Dvs Danmarksserien for Vejle. For Marienlysts vedkommende ryger de yderligere et niveau ned (Fynsserien), da de er rykket ned "på normal vis".
Men mon ikke ihvertfald Vejle dukker op med et eller andet.
Det er jo Crazy. Og så med det flotte nye stadion. Ja nu må LEGO kongen fanme punge op. Sølle 3-4 mill. Greb i lommen for hr Kirk i Billund
Man rykker 2 rækker ned. Dvs Danmarksserien for Vejle. For Marienlysts vedkommende ryger de yderligere et niveau ned (Fynsserien), da de er rykket ned "på normal vis".
Men mon ikke ihvertfald Vejle dukker op med et eller andet.


Er det ikke kun ved konkurs? Ved mistet licens mener jeg det er en række. Altså 2. div. for Vejles vedkommende. Men mon ikke pengene bliver fundet?
Vejle Boldklub - Ingen over, ingen ved siden af. Et hjerte - Én klub!
Annonce