Betinia Ligaen ser rigtig stærk ud i denne sæson og det bliver rigtig svært for hvem end, der bejler til de to oprykningspladser. Lyngby og AaB ligner umiddelbart ikke, så sten sikker en oprykker som OB lignede, i sidste sæson.
Snak
fre 18. jul 10:39
ak2807 - Jeg er helt enig. Esbjerg ligner et hold der er ved at bygge en god bund. Hvidovre tror jeg dog ikke helt lige så meget på, som de øvrige hold du nævner :)
fre 18. jul 10:45
Jeg tror faktisk at flere et eller andet sted gerne vil have ACH i Superligaen for at se hvad Binnie familien kan gøre. Jeg vil mene at det allerede nu er tydeligt at det ikke er samme situation som Næstved, EfB, FC Vestsjælland og hvad de mange andre klubber der har haft udenlandske ejere hvor det er gået elendigt.
Jeg forventer faktisk at vi godt kan gå hen og blive en etableret superliga klub og gerne mere indenfor de næste 5 år
Jeg forventer faktisk at vi godt kan gå hen og blive en etableret superliga klub og gerne mere indenfor de næste 5 år
THEGUNNERSMAND iklædt den GULE Fares klæder
fre 18. jul 11:00
Mindes at have læst fra flere, at Esbjerg ikke har det store hvis deres angriber Freriks bliver solgt, men kender ikke selv nok til holdet i forhold til om de kan blande sig.
Er imponeret over at så mange brugere i dette forum har så meget indsigt i så mange klubber!
fre 18. jul 13:43
Jeg tror også at Hillerød kommer i top 6 og kan være en overraskelse for de fleste så dem tør jeg ikke spå ude og Kolding er et hold man slår sig på og de kan tage point fra alle. Esbjerg bliver det spændende at følge for det kan lige så godt blive nedrykningsspil som top 6 men dem savner jeg lidt i superligaen.
Klart Horsens rykker op om de får det hele i gang og jeg har ikke den store fidus til AaB men Lyngby dem skal man altså altid regne med.
Klart Horsens rykker op om de får det hele i gang og jeg har ikke den store fidus til AaB men Lyngby dem skal man altså altid regne med.
VB er en sovende kæmpe. Hvem gider at vække den?
