Jeg tænker på en kriger de ikke kunne finde en løsning på forlængelse på og nu render rundt i Polen - nøjhr hvor kunne hans kvaliteter bruges nu.
Snak
lør 14. feb 20:21
Wow, den havde jeg ikke set komme. FCK er tættere på nedrykning end på at vinde superligaen.
lør 14. feb 20:47
Det vilde er, at de nok er favoritter til at vinde næste år.hvad bygger du det på?
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
lør 14. feb 21:05
Det ligner starten på en uhyggelig nedtur. Man har brændt penge af på det ene fejlkøb efter det andet med Moukoku, Sarapata og Madsen som de værste eksempler. Sportsdirektøren har ingen erfaring fra øverste niveau mens direktion og bestyrelse er totalt usynlige. Det ligner den perfekte storm a la Titanic. Der er ingen hold i ligaen der frygter FCK, tværtimod slikker de sig om munden uanset det er hjemme eller i Parken. Kæmpe fejl at skibe Lerager afsted, det er intet DNA tilbage!
lør 14. feb 21:05
Jeg tænker på en kriger de ikke kunne finde en løsning på forlængelse på og nu render rundt i Polen - nøjhr hvor kunne hans kvaliteter bruges nu.
Ja, det gik jo forrygende da han var der i efteråret…
Vi kan ikke både kræve spillerudskiftning og samtidig holde fast på den vi har. Problemet er ikke at vi siger farvel til en 32-årig spiller der er forbi sin prime og i øvrigt har været en central del af det hold der har skabt krisen. Hvorfor tror du han endte i en polsk bundklub?
Nej, problemet er på ingen måde Leragers afgang, det er den manglende evne til - rettidigt - at afløse ham med yngre dygtigere spillere.
lør 14. feb 21:32
Cornelius, Delaney og Moukoku er de tre dyreste spillere i ligaen 😃det tror jeg ikke er korrekt, hvor ser du de tal?
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez