Snak

Mere indhold efter annoncen
@JuniorX:

Du har ikke helt fuldt med. Brøndby har også arbejdet med at implementere ansigtsgenkendelse m.v.
Ja problemet er lige nu at klubberne ikke må dele information grundet GDPR.

Så en person der i karantæne i Parken kan som udgangspunkt frit gå ind på Brøndby Stadion og omvendt.
Er det ikke ved at være tid til et generationsskifte i de organisationer?? De forekommer indespiste og vrede gamle mænd med en personlig vendetta og minus indsigt i tilskueromstændigheder og med et kæmpe mellemrum mellem dem og den unge generation.

Jeg tror nærmeste ikke jeg kan finde en mere ubegavet mand end Claus Thomsen, til at varetage den post!
Forza FCK, Arsenal & Barca (i den rækkefølge!)
@Chris1234

Det er absolut politiets opgave at sørge for at familien kan tage til fodbold. Der er bare ikke min erfaring at det er muligt for Niels som holder med Brøndby at tage sine 2 drenge med til en hyggelig dag i parken . Eller omvendt… hvis dem der kommer ikke er interesseret ihn rolig dag, så bliver det en krigszone. Det mener jeg ikke politiet nødvendigvis bør gøre.

Hvis politiet udsatte sig selv for fare til Smukfest og det efter festivalen betød smadrede tog og lovløshed, skulle det heller ikke afvikles.
Mn skal ikke bilde mig ind at BIF/fck fans ikke har billeder af dem der laver det pis, som kan afleveres hvis man gad.

Vestegnens politi er bange for egne borgere!!
Hvis BIF/Fck brændte for at stoppe det her på stadion kunne det løses, men det er de ikke. De flytter dem til andre afsnit når sektionen og Sydsiden lukkes.
Viljen er der ikke!!
AGF og kun AGF!! KSDH!!
Juniorx

Du har da bare svar på det hele dér. Og sikken en indsigt i klubbernes interne arbejdsmetoder.

Og hvilken en agenda skulle FCK og BIF så have I at lade kriminelle udøve vold, skabe utryghed og koste klubberne millioner i bøder hvert år??
Forza FCK, Arsenal & Barca (i den rækkefølge!)
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ser ikke det som en samfundsmæssig opgave at 200 betjente skal sætte lemmer på spil, fordi en flok kæmpefjolser ikke kan acceptere et resultat.


Hvem er det så som skal håndtere det? Klubberne?
Forza FCK, Arsenal & Barca (i den rækkefølge!)
og minus indsigt i tilskueromstændigheder og med et kæmpe mellemrum mellem dem og den unge generation.
hvad er det for et kæmpe mellemrum, som de ikke har fattet? Og som hænger sammen med det forbud der pt. Er?
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez. Top 6 26/27: FCN, FCK, FCM, Brøndby, Viborg og Randers. Nedrykkere: Horsens og Sønderjyske.
Americano/Chris1234

Hvad mener i med folk bliver smidt/tvunget væk fra øvre ?
Er det ikke sæsonkort eller hvordan hænger det sammen ?
Hvem er det så som skal håndtere det? Klubberne?


Så faldt 5 øren sku… JA det er klubben!! Det er dem der inviterer til fest = dem der har ansvaret. Politiet kan selvfølgelig assistere.
Private, lukkede, arrangementer er, netop, private. Du betaler for adgang og dermed er det et lukket arrangement, ikke et offentligt. Festival, prof.fodbold, prof.håndbold mm.
Få styr på dit arrangement! Magter du ikke det, og er nød til, at tilkalde politiet gentagne gange, ja. Så er du ikke opgaven voksen.
Fint med Derby-forbud
Annonce