Snak

Mere indhold efter annoncen

DFB vil tale alvorsord med filmende Herrlich

tors 21. dec 2017
Det tyske fodboldforbund DFB vil tale et par alvorsord med Bayer Leverkusens cheftræner Heiko Herrlich, som filmede i onsdagens 1-0-sejr over Gladbach i DFB Pokalen.

Læs hele nyheden her
Hvis spillere skal have karantæne for skuespil skal trænere vel også havde det. To spilledage på tribunen til Herrlich.
NÅ - Ellers noget at både kommentatorer og os seere grinede af (også på ZDF i morges)

Desuden er der den store forskel at Herrlich ikke filmede for at få straffespark eller lign. - skete uden for banen...

Men uanset had griner han nok selv til sidst - Leverkusen gik jo som bekendt videre
FC Bayern
Helt på sin plads der åbnes en sag.
Det er jo fuldstændigt pinligt at en træner, der står i spidsen for sit hold, og dermed er en rollemodel, synker så lavt.
Det er at bringe spillet i miskredit, så helt på sin plads med 2-3 kampe på tribunen + en stor bøde til Herrlich.
VAR er den rigtige løsning. Det er fodboldloven den er gal med ....
Pinlig opførsel.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@hfn

Han prøvede vel at få Gladbachspilleren udvist. Om ikke andet er det en pinlig opførsel og ja, skidt rollemodel over for sine spillere. At det ser komisk ud fordi han overspiller den så meget, gør det vel ikke okay.
@rasbak

+1
"Nogle gange rammer man kassen, andre gange rammer man pølsevognen" - Søren Frederiksen Jeg drømmer om at se den hvide puma som chef i nordens Paris.
Herlig opførsel
København
Fjols
hahaahahahan verdens sjoveste skuespil men samtidig meget idiotisk håbernhan får 3-4 dage i skyggen
Annonce