Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg køber den med VAR, og det er helt fint, da man selvfølgelig ikk skal gå flere spil og min tilbage.

Til gengæld finder jeg det dybt talentløst, at han ikk kan se det frispark han står 5-6 meter fra, og kigger på med frit udsyn… Dog er danske dommerstand bare ikk bedre.
Moral er godt.....
@Snigskytten

Det er desværre ikke kun den danske dommerstand der laver fejl. Jeg ser også en del spansk fodbold, og der sker imo ligeså mange fejl. Jeg ser ikke så meget engelsk, men kan forstå på trådene herinde og trænerne, at det også er temmelig almindeligt med fejl der.
Enten er dommerne verden over talentløse, ellers er det måske lidt sværere at dømme på banen end hjemme i sofaen med 10 superslow gentagelser.
Sjovt, at der ikke var nogle GF´ere som omringede dommeren og brokkede sig ved målet, når nu frisparket var så soleklart.

Hvad mener alle GFerne iøvrigt om Yakobs albue direkte i ryggen på Claesson ?
Ærgerligt at regelsættet er så uigennemskueligt for mening m/k.
Men trods det gik mod os i går er jeg glad for VAR ikke skal se uendeligt langt tilbage. Og enig i vurderingen af der ikke er 1-1 med den manglende kendelse og mål. Dog ville dommerens argumenter virke endnu stærkere ved at erkende det er helt horribelt dårlig dømt på 4 meters afstand med frit udsyn i stedet for det vævende snik snak om at står sol og måne lige mens grise flyver så lavede jeg da nok en fejl.
@Gugstar
Vel fordi gf´erne deler de flestes holdning om den manglende kendelse ikke var direkte skyld i mål. Jeg er personligt træt af Uwe vælger at brokke sig over det.

Jeg kan ikke udtale mig på alle GFernes vegne men tænker ikke albuen var så slem. Og hvis den var det - så har vi jo VAR til at træde ind ;)
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Bare fedt at se AGF tude over de ikke fik et lille ubetydeligt frispark midt på banen
Ubetydeligt var det jo ikke i og med at de tabte kampen på det mål.
Leeds supporter siden 1995 (Desværre kun 4 livekampe indtil videre) Sept. 1998 PL Tottenham - Leeds 3-3 Aug. 2002 PL Leeds - Man City 3-0 Marts 2008 L1 Leeds - Bournemouth 2-0 Marts 2008 L1 Leeds - Cheltenham 1-2 ALAW - MOT
@ Gugstar
Såfremt den skulle straffes havde VAR vel grebet ind. Men hvad mener du selv om Cornelius evindelige albuer imod halsregionen på Tingager?
Tja - viser så bare at VAR skal ud af fodbolden. Dommerens kampafgørende fejl bliver ikke rettet alligevel.
Sjovt, at der ikke var nogle GF´ere som omringede dommeren og brokkede sig ved målet, når nu frisparket var så soleklart.

Øøøøhhh, det var der ganske flere der gjorde. Du havde måske svært ved at se det gennem romerlystågen?

Hvad mener alle GFerne iøvrigt om Yakobs albue direkte i ryggen på Claesson ?
Vi mener nok det samme som at overvære Zeca´s utallige frispark!
KSDH!
Annonce