Don Ø har tit ret i tingene.
Sune skulle aldrig været blevet sportschef.
De skulle have undersøgt marked og fået en ind med store erfaring.
Samtidig er bestyrelsen heller ikke fejlfri. De burde være mere til stede, i stedet for hente overskud til egen lomme.
At sælge Froholdt, man burde være stor nok til sige, du bliver sæsonens ud. Når Midtjyllands venter med salg. Burde FCk også kunne det.
Samtidig har man skilt sig af , med falk Lerager Ankersen som , kæmpede for klubben og aldrig var utilfreds med varme bænk indimellem.
I Ståle tiden, købte vi skandinavisk spillere og de bedre. Nu køber vi humør spillere fra alverdens lande, som ikke er gode i modgang.
Bestyrelsen må tage det ansvar også.
Vi haft chancen for køre fra alle klubber. Nu skal der arbejdes igen for den position. Og det kommer kun ved støtte og samarbejde og bedere bestyrelse. Som tænker fodbold og ikke penge i egen lomme.
FCK forever også i modgang